Wpis z mikrobloga

@reddin: Ostatni raz w tym sezonie 26 października, potem zrobiło się mokro, więc szkoda łożysk. Teraz już raczej narty szykuje.

Połowa nowych chodników w Krakowie jest z tej koszmarnej kostki robiona - są słabe, ale da radę. Kocie łby byłyby gorsze. ¯\_(ツ)_/¯
ja nie pisze że jest. Samoświadomość w Polsce leży i kwiczy.


@poratujPan: Jak wracam z pracy rowerem miejskim to tez nie mam kasku, bo nie mam gdzie go trzymać kiedy jadę pociągiem. Jak jadę MTB lub ostrym to mam kask, ale do pracy nie mam fizycznej możliwości go wozić. Dlatego nie ma obowiązku jazdy w kasku.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@musztym: co mnie interesuje czy istnieje taki kraj? Zwracam uwagę na to jak jest w Polsce. Wiadomo że kask nie uchroni przed potężnym dzwonem gdzie obrazenia wewnętrzne będą zabojcze. Natomiast cholernie się przydaje w ruchu miejskim szczególnie po ścieżkach czy w małych stłuczkach gdzie upadek nie jest spowodowany przez pędzące 100kmh auto tylko np. pieszego czy innego rowerzyste. Nigdy nie wiesz co ktoś #!$%@? na ścieżce, a w wielu przypadkach również
nie sądzę aby przynajmniej jeden z nagranych rowerzystów miał kask


@poratujPan: mam swoje zdanie czy warto jeździć w kazku, czy nie, ale to moje zdanie.
Jak komuś wychodzi, że nie warto, to mi to wszystko jedno.
Jak odwrotnie, ktoś uważa, że warto, to też mi wszystko jedno.
Temat jest o infrastrukturze.
@GaiusBaltar: jest opcja, żeby to był chodnik (C-16) z dopuszczonym ruchem rowerowym (tabliczka T-22). Wtedy rowerzyści, którzy czują się
co mnie interesuje czy istnieje taki kraj?


@poratujPan: podkreśliłeś, że w Polsce samoświadomość kwiczy to pomyślałem, że może znasz jakiś kraj, gdzie ta samoświadomość jest na wyższym poziomie. Tak z ciekawości zapytałem.
jest opcja, żeby to był chodnik (C-16) z dopuszczonym ruchem rowerowym (tabliczka T-22). Wtedy rowerzyści, którzy czują się niepewnie w ruchu samochodowym o takim natężeniu jak na filmie mogą wybrać jazdę chodnikiem.


@wykopyrek: To jest fatalna opcja! Na siłę robienie z chodnika CPR do tego każdego rowerzystę będą spychać z drogi, wyzywać Janusze i stwarzać zagrożenie, bo w ich małych główkach nie będzie takiej myśli, że to jest opcja! Tylko, że
jak boisz się wyzwisk przypadkowych ludzi, to… nie wiem co ci poradzić. Będziesz miał ciężko.


@wykopyrek: Nie boję się wyzwisk, obawiam się tylko niebezpiecznych zachowań z tym związanych oraz ewentualnej eskalacji, bo nie koniecznie utrzymam język za zębami.
@reddin:
W związku z art. 24. 2 PoRD (konieczność zachowania 1m odstępu od jednośladów itp.) niedopuszczenie takich pojazdów do jazdy buspasami to duży błąd.

Rowerzysta w świetle obowiązującego prawa ma obowiązek jechać tak jak ci na filmie co jest bezdennie głupie - autobusy nie mają możliwości ich wyprzedzić (nie ma miejsca na 1m odstępu), z kolei lewy pas jest zablokowany przez rowerzystę.

Gdyby rowerzysta jechał możliwie blisko krawędzi jezdni buspasem -