Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#psychologia #psychiatria #choroba
Cześć.
Obecnie mam 21 lat i mam ogromne problemy z pamięcią. Zapominam dosłownie o wszystkim. Wychodząc z domu wracam się zawsze aby sprawdzić czy zostawiłem drzwi otwarte albo później idę zastanawiając się czy wszystko zrobiłem, zapominam o ważnych sprawach jak mi ktoś mówi, dat urodzin,imienin nie pamiętam żadnych, nie umiem odtworzyć obrazu twarzy znajomych w głowie( ale wiem jak wyglądają), nie pamiętam imion, coraz ciężej mi się skupiać na jakiś zagadnieniach. Dłuższy tekst czytam kilka razy. Coraz gorsza jest tez u mnie motywacja.Jedyne co pamiętam to matematyka, wystarczy że zobaczę raz i już pamiętam. Jeśli chodzi o używki to nic nigdy nie brałem nałogowo (alkohol, narkotyki, papierosy, nawet kawy nie pije), w ciągu roku może z 5 razy alko i z 5 razy marihuana, twarde nigdy. Czy jest dla mnie jakaś pomoc? Czy to już jest powoli demencja ? Gdzie się z tym wybrać?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie - bogata oferta przez cały rok
  • 13
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: polecam lecytynę z Olimpu, a mózg jak mięsień, im wiecej orki umysłowej tym większa moc na wypoczynku, mechanizm nie różni sie od wyciskania na klatę.

Poucz sie języka np.

Inna sprawa ze jak masz #!$%@? na życie doczesne to nie bedziesz pamiętał pewnych rzeczy i juz, zorganizuj se rytuały - klucze w jednym miejscu, jak wychodzę to zawsze robie 3 rzeczy itp
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: to całkowicie normalne, ja tak mam a marihunaen nic, alkohol sporadycznie. Ja sobie to tłumacze trochę niepodzielną uwagą, a troche nieumiejętnością skupienia uwagi. Często jak ktos cos co mnie mowi to potrafię nagle sie zamyślić i nie słuchać przez chwile i ktos mi musi cos powtarzac po 3 razy. Jesli bardzo Cie to martwi to neurolog profilaktycznie, jesli nie az tak to tak jak napisali inni - stymulacja mozgu: ksiazki,
  • Odpowiedz
Powinieneś udać się do neurologa. W takich sytuacjach standardem jest badanie rezonansem magnetycznym. Po wykluczeniu czynników o podłożu fizycznym zostaniesz skierowany do psychologa poniewaz problemy, które podajesz mogą mieć związek z przewlekłym stresem.
  • Odpowiedz
BiałkowaFeministka: Koń walony kiedyś był walony raz dziennie, teraz raz na tydzień lub dwa tygodnie . Od 2 miesięcy biorę omega-3. Codziennie staram się jeść owoc warzywo. Nie mam nawyków aby jeść orzechy. Dużo korzystam z telefonu. Nigdy bad tripa nie miałem po marihuanie. Kiedyś potknalem się po alko i przerobiłem się uderzając okiem w hydrant. Problemu z pamięcią miałem zawsze ale zdaje mi się że od incydentu z hydrantem mozniejsze
  • Odpowiedz