Wpis z mikrobloga

Kiedyś podpiąłem tani multimetr do gniazdka równolegle podczas próby zmierzenia natężenia prądu i wywaliło korki w całym domu. Jak sprawdzić czy multimetr jest jeszcze zdatny do użytku? Napięcie mierzy poprawnie to już sprawdzałem na bateriach ale co z natężeniem? Jestem delikatnie mówiąc elektronicznie upośledzony co można wywnioskować z pierwszego zdania ( ͡° ͜ʖ ͡°). Czy jest jakiś sposób za pomocą którego mogę to zrobić w domu? Jakieś znane wartości natężenia które każdy ma w domu?

#elektryka #multimeter #elektrykapradnietyka #pytanie
  • 10
  • Odpowiedz
@Angel_of_death: Właśnie sprawdzałem w akumulatorze samochodowym. Podpiąłem szeregowo i włączyłem awaryjne to coś tam skakało na wyświetlaczu tylko jak zweryfikować czy nie oszukuje. Mój współlokator z akademika który kończył magisterkę na elektronice powiedział po tym incydencie z multimetrem że amperów już nim nie zmierzę, a tutaj coś mi wyskakuje. Nie mam z nim już kontaktu więc nie wiem kogo podpytać
  • Odpowiedz
  • 0
@elineusz Panie szanowny to jest gówno multimetr za 10zl xD Ja chcę tylko sprawdzić czy on mniej więcej działa czy pokazuje randomowe wartości. Jak się zepsuł to kupię sobie drugi, nie chce mi się tylko specjalne iść po niego do paczkomatu dlatego nam nadzieję że może ten działa :p
  • Odpowiedz