Wpis z mikrobloga

Zaprojektowany w pośpiechu Citroen Karin w chwili prezentacji w 1980 roku wywołał spore poruszenie awangardową kanciastą bryłą, która przypomina zaprezentowany kilka dni temu model Tesla Cybertruck.

Więcej o: Citroen Karin (1980)

Interesujące? Dziękuję Ci za wykop!

#motoryzacja #samochody #auta #tesla #musk #elonmusk #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne #historia #design #usa #francja #paryz #starszezwoje #cybertruck
yolantarutowicz - Zaprojektowany w pośpiechu Citroen Karin w chwili prezentacji w 198...

źródło: comment_tjoVdDUwpaRpmqrWHQ36v5AfN6FkBnYj.jpg

Pobierz
  • 44
@Kaloryfe: jak chcesz mieć rewolucję jak ma "naturalnie ewoluować"? To właśnie ci którzy podejmowali ryzyko i wybierali skok naprzód zamiast nudnej ewolucji często pokazywali kierunek rozwoju branży.

Mnie się ten kształt akurat średnio podoba (myślę że wiele by zyskał dodatkowym ścięciem i wypłaszczeniem na dachu), ale pamiętaj że to jest stressed skin a nie body on frame i im prostsza bryła tym niższe koszty, a tymi też buduje swoją bardzo atrakcyjną
@yolantarutowicz: Po pierwsze - płaskie, proste blachy, które nie są nawet lakierowane są dużo tańsze niż te w różnych kształtach z wieloma warstwami lakieru.
Po drugie, ten samochód rozpędza się do setki w 4 sekundy.
Po trzecie - nowy będzie kosztował od 40 tyś $ (120 tyś zł) co jest absurdalnie mało jak na elektryczny samochód tesli i jak na taki gabaryt.
Martwi mnie jedynie wnętrze ale obstawiam, że takie raczej
@yolantarutowicz Citroeny zawsze wyróżniał odważny design i równie odważne rozwiazania. Oni często wyglądem i technikaliami wyprzedzali swoją epokę o lata świetlne. Stare Citroeny były ostro #!$%@?. CX, BX czy SM to prawdziwy kosmos, przybysze z innej galaktyki. Przez produkcję tak szalonych i nietypowych aut Citroen otarł się o bankructwo xD Jak upadać to w takim stylu, tak trzeba żyć.
Przez produkcję tak szalonych i nietypowych aut Citroen otarł się o bankructwo xD


@Trzesidzida: Zbankutowali i stali sie czescia panstwowego PSA ale powodem nie byly projekty aut tylko zle zarzadzania, niepotrzebnie przejecie Maserati no i kryzys naftowy 1973 ktory wycial wtedy sporo marek..