Wpis z mikrobloga

Zaprojektowany w pośpiechu Citroen Karin w chwili prezentacji w 1980 roku wywołał spore poruszenie awangardową kanciastą bryłą, która przypomina zaprezentowany kilka dni temu model Tesla Cybertruck.

Więcej o: Citroen Karin (1980)

Interesujące? Dziękuję Ci za wykop!

#motoryzacja #samochody #auta #tesla #musk #elonmusk #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne #historia #design #usa #francja #paryz #starszezwoje #cybertruck
yolantarutowicz - Zaprojektowany w pośpiechu Citroen Karin w chwili prezentacji w 198...

źródło: comment_tjoVdDUwpaRpmqrWHQ36v5AfN6FkBnYj.jpg

Pobierz
  • 44
  • Odpowiedz
a fakt że produkowali takie auta nie przyczynił się też do bankructwa?


@Trzesidzida: Nie jestem specjalistka od Citroena ale to zdaje sie jest urban-legend bo ludzie nie znaja historii marki i nie pamietaja zawirowan ekonomicznych lat 70-tych. W sumie zawsze sie zastanawialam na co im bylo to Maserati ale to pewnie temat na osobnego wykopka od kogos kto lepiej zna historie.
https://www.wykop.pl/link/5069843/maserati-boomerang-kosmiczny-prototyp-z-1972/
joannadeli - > a fakt że produkowali takie auta nie przyczynił się też do bankructwa?...
  • Odpowiedz
@joannadeli Ja słyszałem że wykończyły ich szalonie odważne decyzje właśnie w obliczu kryzysu paliwowego, ale może to co słyszałe to właśnie mocno przeinaczone urban legend. Nie wiem. Mimo wszystko dzięki za naprostowanie :)
  • Odpowiedz
@yolantarutowicz: Mi się podoba zmiana trendu w bryle samochodów. Kiedyś pierwsze samochody miały bardzo opływowe kształty, wiele lat później modne stały się kanciate bryły(pewnie zmieniało się to wiele razy ale uogólniając) a teraz znów mały wszystko pozaokrąglane. Jeśli ta tesla się tak dobrze sprzedaje to tylko czekać co zacznie wprowadzać konkurencja, może nagle zaczniemy oglądać na ulicach auta, które będą na prawdę wyglądać jak wyjęte z filmów czy gier SF :).
  • Odpowiedz
@yolantarutowicz: gdyby dopracowac bryłę tego citroena to byłby to fajny wózek. Ta tesla wygląda jakby ktoś z blachy 1mm pospawał do kątowników blachy. Ani to super nowoczesne ani ładne. Przynajmniej jednak jest to jakiś krok w odważniejszy design samochodów.
  • Odpowiedz
  • 1
Elon jest aktualnie na tapecie i wszyscy sie jaraja jak nowym iphonem a szczerze fura wyglada jak kloc, powinien go jeszcze zrobic w kolorze brazowym zeby cisnac z idiotow wieksza beke... porazka
  • Odpowiedz
@Sylar: Ale w nisze trafił. Nagle wszyscy nerdzi, geeki, hipsterzy i tym podobni którzy uważali samochód za przeżytek cywilizacyjny rzucili się na Cybertrucka. Na YT, Twitterze czy innych już wysyp całego towarzystwa które się tłumaczy "czemu złożyłem zamówienie na Cybertrucka".

Już widzę jak potem wykorzystując ten samochód do pracy w terenie jak na pickup przystało... Jasne. Skończy ten Pickup jak SUVy, czyli w roli bulwarowej pokazówki bogatych szpanerów co będzie przypominać
harcepan-mawekrwi - @Sylar: Ale w nisze trafił. Nagle wszyscy nerdzi, geeki, hipsterz...

źródło: comment_TNQWrBDK1IO8YiqVAaz8FF18SmpVF2W0.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Jak już chcesz tak przeliczać to 40k USD to 156k PLN, a kiedyś pewnie w Polskiej dystrybucji z vatem to już będzie 191k PLN


@SpeedFight: tesle w UE przeliczają się prawie 1:1 USD - EUR już z podatkami. Także myślę że będzie kosztował 175 tys zł jeśli kurs euro się utrzyma.
Tylko że może być droższy ze względu na małą popularność trucków/pickupów w Europie. W USA to do działalności a nawet
  • Odpowiedz