Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 162
Biedna psinka moja :( Musiał być wykastrowany na stare lata ze względu na problemy zdrowotne do tego czyszczone i wyrywane zęby. Niby nic takiego, ale ma około 16 lat, więc było dużo większe ryzyko przy zabiegu. Na szczęście nic się nie stało i mam nadzieję, że już nic się nie stanie.

#pies #feels #zalesie #zwierzaczki #weterynaria
night_witch95 - Biedna psinka moja :( Musiał być wykastrowany na stare lata ze względ...

źródło: comment_2VxITCLrBvDfUFlsU0X63ToOthEvV2gx.jpg

Pobierz
  • 44
  • Odpowiedz
@night_witch95: To nie jest żaden mit. Bakterie bytujące w płytce nazębnej są bardzo niebezpieczne i trudne do opanowania jeśli zainfekują głęboką ranę pooperacyjną. Dla tego co do zasady nie łączy się zabiegów operacyjnych z usuwaniem płytki czy ekstrakcją zębów. Żaden chirurg nie powinien takich zabiegów łączyć, choć niektórzy to robią, bo sedować wystarczy raz.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@gregor40: no to nadal nie będą to bakterie beztlenowe, a sama informacja o nich każe mi myśleć, że to z dupy wzięte teorie. Gdyby nie miał wyczyszczonych zębów, to by miał tam jeszcze więcej bakterii, a zwierzaka nie upilnujesz, zawsze jest ryzyko, że się poliże w okolicach rany. Poza tym co ma czyszczenie zębów, do zabiegu prowadzonego w okolicach jajec? Myślisz, że robią coś tymi samymi narzędziami, nie dezynfekują wszystkiego wokół
  • Odpowiedz
W płytce nazębnej rozpoznano 700 gatunków bakterii [1] w tym beztlenowe i najpowszechniejsze - paciorkowce. Sam skaling płytki to dość brudny zabieg, w czasie którego unosi się sporo rozpylonego osadu. W tych warunkach nie sposób utrzymać sterylność pola operacyjnego i dla tego się tego nie robi.

Czy można? No można wszystko, ale lepiej nie. Czy do zabiegu kastracji potrzebny jest chirurg weterynaryjny? Też nie. Ale jednak jakby lepiej.

To Twój piesek, życzę
  • Odpowiedz
Nie wiem jakim cudem miałoby być zagrożenie BEZTLENOWYMI bakteriami. W którym momencie? W którym miejscu? Brzmi jak jakiś mit przekazywany dalej bez jakiegokolwiek poparcia badaniami.


@night_witch95: Niestety nie mit.
W płytce/pod kamieniem nazębnym masz w #!$%@? i jeszcze trochę bakterii, w tym beztlenowce, w tym niektóre mogą być całkiem paskudne.
I tak jak pisze @gregor40 - rutynowo nie łączymy zabiegów stomatologicznych z innymi, właśnie ze względu na ryzyko kontaminacji. Ale rutyna
  • Odpowiedz