Wpis z mikrobloga

@drzuo: ??? Nie rozumiem. Możesz #!$%@? samą czekoladę i chudnąc, ale bedziesz miał #!$%@? samopoczucie, bo 2-3 tabliczki czekolady i po Twoim dziennym zapotrzebowaniu.
Tyje sie od nadmiaru kcal.


@mrwhite0: Jak grochem o ścianę. Mam wrażenie, że ludzie czerpi wiedzę z tych magazynów typu pani domu gdzie się używa tych idiotycznych określeń typu "tuczące jedzenie".

@drzuo: Tucząca to jest ręka która wpycha nadmiar żarcia do mordy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale fakt faktem - piwo ma wysoki ig i wzmaga apetyt przez co dodatkowo często sięga się przy nim po
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@drzuo: pusta kaloria to nadal kaloria, 12 piwek i po dziennym zapotrzebowaniu. Inna sprawa jest to że czysty alkohol (1g) ma w sobie 7 kalorii. Organizm ludzki nie ma organu do "trawienia" alkoholu dzięki czemu cała kaloryka czystego alkoholu jest wydalana.
@Azu: Czyli te kalorie z alkoholu odpadają tak jakby. Ale w piwie jest około 6% więc większość i tak zostaje. Słyszałem też opinie że metabolizm alkoholu w wątrobie wymaga energii (to trucizna w końcu) i to też spala kalorie niejako równoważąc te przyjęte
@drzuo: nie wiem jak jest z metabolizmem alkoholu (niby jest kaloryczny, ale nie jest podstawowym substratem energetycznym) - brak mi wiedzy.
Ale oprócz alkoholu są jeszcze cukry. Wyobraź sobie piwo co ma początkową zawartość cukru 12% (z czegoś drożdże muszą zrobić alkohol). I tera założenia. 2g cukru => 1g alkoholu (w przybliżeniu). Piwo nigdy nie odfermentuje do końca (zawsze pozostają cukry niestrawione przez drożdże). Jeśli z 12 BLG (% cukru w