•  

  MON pokazał pierwszego drona bojowego z Polski. Jest opalany węglem, powoli zabija dwutlenkiem węgla.
  Nawet 45 tys. osób rocznie zabije nowy dron bojowy wyprodukowany w Polsce. Bezzałogowa maszyna "Patriot-Belchatov 1410" jest w całości opalana węglem. Na terytorium wroga emituje CO2 i zabija powoli, ale skutecznie – poinformował minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak podczas Targów Sektora Obronnego "DEFENCE 2020" w Los Angeles.

  Zabójczą skuteczność jednej jednostki bojowej szacuje się na 45 tysięcy osób. To tyle, ile rocznie osób umiera w Polsce z powodu zanieczyszczenia powietrza.

  – Dron "Patriot-Belchatov 1410" jest w całości opalany węglem wydobytym w Polsce lub sprowadzonym z Rosji – poinformował Mariusz Błaszczak podczas prezentacji sprzętu na targach uzbrojenia. - Skuteczność użytej substancji potwierdza bilans zachorowań na raka płuc i choroby serca w Polsce.

  Producenci zaprzeczają, jakoby polski dron był zakazaną przez ONZ bronią biologiczną. Podkreślają, że obrót węglem jest całkowicie legalny, i że można go dostać w każdy skupie węgla i koksu.

  – Nie ma żadnych dowodów na to, że emisja dwutlenku węgla przez człowieka ma jakikolwiek wpływ na klimat, ani tym bardziej na straty zadane wrogowi na polu bitwy – zapewnili producenci. – Dlatego drony doskonale sprawdzą się w cichych konfliktach zbrojnych za liniami wroga, w których kluczowe jest zacieranie śladów.

  Szef MON podkreślił, że skuteczność bojowa nowego drona ma potencjał rozwojowy.

  Jeżeli inne państwa zdecydują się zainwestować w obronność opartą na węglu, liczba ofiar sprzętu z Polski może sięgnąć kilku miliardów.
  #heheszki #wojsko #neuropa #bekazpisu #technologia

  źródło: cdn.aszdziennik.pl

  Gorące dyskusje ostatnie 12h