Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#zarobki #pracbaza #krakow #korposwiat #fir #ekonomia

[b]Tl;dr[/b]
Czy mając 25 lat i zaczynając studia i wszystko od zera można dojść do dobrych zarobków w korporacji w Krakowie, tj. >7-9k netto będąc przeciętniakiem?

Mieszkam w Opolu, jestem policjantem od 20 roku życia, za rok w czerwcu kończe 25 lat. Mam 20k zł oszczędności.

Planuje przeprowadzić się do Krakowa (z dziewczyną), rzucić policje i pójść na studia zaoczne na kierunek finanse i rachunkowość, ale gdzie?
[b]WSEII[/b] czy [b]UEK[/b]?
#studbaza #studia

Znam angielski B2, niemiecki liznąłem A1.2, ale chciałbym wrócić na niemiecki i podszkolić się w angielskim, nauczyć się Excela, może SQL, jakiś python, R i iść w analityk, ale:
-czego się uczyć konkretnie jeśli chodzi o przydatność SQL, R i python dla finansisty?

Czy jest szansa dla takiego normika żeby dojść do fajnych zarobków >7-9k netto/msc?

Jak podszkolę oba języki na B2/C1, ogarnę bardzo dobrze Excel, to na ile można liczyć?

#kiciochpyta
1. Czy nie za późno na taki krok?
2. Księgowość czy Analityk?
Nie bardzo wiem co wybrać, na pewno nie chce byc maklerem czy gościem od nieruchomości, bankowość tez nie brzmi zbyt obiecująco.
3. Protipy?

Dzięk mirki

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: [Wyjazdy studenckie - bogata oferta przez cały rok](https://st.pl/$xvynkdla)
  • 70
w korporacji w Krakowie, tj. >7-9k netto


@AnonimoweMirkoWyznania: Myślę, że to jest absurdalnie wysoka płaca. Ja wiem, że wszędzie słyszy się, ile to tysięcy zarabia się w korpo, ale jest to - jak widzę - coraz bardziej przesadzone. Jeśli będziesz specjalistą, to po latach pracy może masz szansę na takie zarobki. A tak to sobie wpisz w google i znajdź jakieś forum, gdzie ludzie piszą, ile w korpo zarabiają ( ͡
@AnonimoweMirkoWyznania:

Czy jest szansa dla takiego normika żeby dojść do fajnych zarobków >7-9k netto/msc


Jest, ale nie licz na to, że dostaniesz dobra podwyżkę po pół roku czy roku pracy. Żeby dojść do fajnych zarobków w korpo trzeba co rok/dwa zmieniać firmę, bo zazwyczaj awanse wewnętrzne są słabo opłacalne. Po paru latach takiego skakania możesz się dodrapac czegoś.
@AnonimoweMirkoWyznania: A i jeszcze tak napiszę, że w policji też można karierę robić, może nie oszałamiającą pod względem zarobków, ale w większych miastach da się ustawić. Poza tym można dostać mieszkanie służbowe i ma się wcześniejszą emeryturę. Po prostu dobrze się zastanów.
1. Czy nie za późno na taki krok?

2. Księgowość czy Analityk?

Nie bardzo wiem co wybrać, na pewno nie chce byc maklerem czy gościem od nieruchomości, bankowość tez nie brzmi zbyt obiecująco.

3. Protipy?


@AnonimoweMirkoWyznania: Nigdy nie jest za późno na zaoczne studia. Problem jest taki, że zaczynam mieć wrażenie, że ludzi po ekonomii/fir jest już na rynku pracy zbyt wielu. U mnie 3/4 znajomych poszła na takie studia, statystyki
Problem jest taki, że zaczynam mieć wrażenie, że ludzi po ekonomii/fir jest już na rynku pracy zbyt wielu.


@warning_sign: co do ekonomii, jest to tak ogólny kierunek, że można robić po nim wszystko i nic, więc na brak pracy nie narzekałbym, zresztą niech ludzie kończą ekonomie i kierunki pokrewne, bo pojęcie o finansach państwa i skąd się bierze kasa jest zerowe
@qakk: Pewnie go w*****a to, że nie może sobie pozwolić na stabilne życie na poziomie, że non stop nie ma go w domu, że połowa społeczeństwa mierzy go wzrokiem kiedy na służbie idzie coś zjeść, że przełożeni wymagają czegoś czego sami nie ogarniają a później ty po dupie dostajesz. To taka część historii.
@lunaexoriens: mieszkanie służbowe? XDDDD ziomeczki nie dostają równoważnika za brak mieszkania w wysokości 300zł a ty mówisz
wszystko od zera można dojść do dobrych zarobków w korporacji w Krakowie, tj. >7-9k netto będąc przeciętniakiem?


@AnonimoweMirkoWyznania: Pierwsze to się trzeba do takiego korpo dostać a wbrew opinii ludzi to wcale takie proste nie jest. Wcale nie biorą 'jak leci' z bardzo dobrą znajomością pakietu Office (która zazwyczaj nawet dobra nie jest) i angielskim na B2.