Wpis z mikrobloga

@samuraj24: przy takim zywieniu za 8 lat bedzie mial struwity i bedzie go trzeba cewnikowac.

Koty powinny jest wylacznie mokra karme, od suchej karmy dodatkowo niektore koty tyja. Nawet jak kot pije to i tak jest malo bo koty odczuwaja pragnienie w bardzo niewielkim stopniu. Mokra karma to w 80 procentach woda, sucha tylko w 10-20.

Moja kotka je mokra karme 4 razy dziennie w niewielkich porcjach. Grau albo Granatapet.
Inflorescentia - @samuraj24: przy takim zywieniu za 8 lat bedzie mial struwity i bedz...

źródło: comment_1CtrC9uTkWPt7ozvBohCZJruVZQcs7Ek.jpg

Pobierz
@KrwawyPacyfista: zerknę na nie ale cena niektórych karm za kg jest taka że lepiej się opłacałoby kupić kurczaka w promocji niż karmę. Purina ma 17% mięca Josera 20, przy tym np whiskas wogóle nie chciały jeść jakbym piasku do miski nasypał.
@as92: 2x dziennie mokra (aktualnie mac's po 130-140g) z rana o 6-9, wieczorem 18-22. Nie wiem jak można karmić kota częściej lub nie myć mu miski.
#!$%@? mu, gdy jest bliżej tej 9/22, wagę trzyma - 4kg, ale może trochę mu zwiększę.
parę razy na tydzień rzucę mu parę chrupkow albo dodam pasty/sosu (mi amore czy jakieś inne gówno)
woda ciągle w misce, ale nie pije jej od paru miesięcy, bo
@Miskaryzu: Ja daję 200g mokrej karmy dziennie. Plus czasami mieso na taki posiłek miedzy sniadaniem a kolacją.
Kot waży prawie 6kg. Karmię tak go od lat i waga jest niezmienna, a ma mimo to lekką nadwagę. Karmię go Feringą lub Catz finefood. To bardzo dobrej jakości karma. Kot mimo, że został wykastrowany 8 lat temu, jest zdrowy i nie ma żadnych problemów z układem moczowym. :D