Wpis z mikrobloga

  • 80
Wiecie co mnie najbardziej cieszy w pomyśle pierwszeństwa przed wejściem na pasy, że będzie można się #!$%@?ć bezpośrednio przed nadjeżdżający rower i patrzeć jak pedalarze wypieprzają się gwałtownie hamując ew jak mnie potrącą, kolega będzie czekać tylko po to żeby złapać za rower i przytrzymać go do przyjazdu karetki i policji.
#polskiedrogi #rower
  • 23
  • Odpowiedz
@alteron: i jak stracisz zęby, bo #!$%@? ten durny ryj na "pasach", to się dowiesz, że na DDR nie ma przejść dla pieszych, są tylko namalowane pasy białą farbą :D
  • Odpowiedz
@lurker: @alteron: Rowerzyści też jeżdżą po ulicach jak samochody, a tam rower obowiązują praktycznie te same przepisy co każdy inny pojazd.

I przykład OP obrazuje jak idiotyczne i populistyczne jest "bezwzględne pierwszeństwo". Pierwszeństwo dla pieszego zatrzymanego przed pasami da praktycznie taki sam efekty z punktu widzenia normalnego kierowcy i pieszego, a uniknie takich nonsensów.
  • Odpowiedz
stracisz zęby, bo #!$%@? ten durny ryj na "pasach", to się dowiesz, że na DDR nie ma przejść dla pieszych, są tylko namalowane pasy białą farbą :D


@lurker: mogę wiedzieć, skąd taka informacja?

Art. 2. 11) przejście dla pieszych – powierzchnię jezdni, drogi dla rowerów lubtorowiska przeznaczoną do przechodzenia przez pieszych, oznaczoną odpowiednimi znakami drogowymi;
  • Odpowiedz
@GaiusBaltar: bredzisz ( w sprawie idiotyzmu i populizmu)
Na zwyczajnym PDP OP już taki odważny nie będzie, bo będzie się bał, że rowerzystę przed przejściem wyprzedzi samochód, którego kolega OPa już nie zatrzyma ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Nie masz też chyba wiele wspólnego z rowerowaniem po jezdni, bo gdybyś miał, to byś nie pisał głupot sugerując, że zatrzymanie roweru przed pasami to jakiś bohaterski czyn kolarza i
  • Odpowiedz
@One_Stone:

@One_Stone: przecież już sam sobie odpowiedziałeś, to po co mnie wołasz? ¯_(ツ)_/¯


tylko pogrubienie treści cytowanego przepisu masz nie w tym miejscu - powinny być pogrubione cztery ostatnie słowa
  • Odpowiedz
pogrubienie treści cytowanego przepisu masz nie w tym miejscu - powinny być pogrubione cztery ostatnie słowa


@lurker: Odebrałem Twój pierwszy wpis w taki sposób, jakbyś sugerował, że na DDR nie ma w ogóle przejść dla pieszych. A Tobie chodziło o ich poprawne oznaczanie.
  • Odpowiedz
@One_Stone: @lurker: zgodnie z rozporządzeniem przejście zawsze musi być oznaczone znakiem pionowym. Jeśli DDR nie idzie tuż obok jezdni, gdzie można by uznać, że znak pionowy jest wspólny, to same pasy na DDR są sobie jakimiś pasami, ale nie są przejściem.
  • Odpowiedz
@One_Stone: ale niepoprawnie oznaczone przejście dla pieszych nie jest przejściem dal pieszych, jest tylko miejscem w którym komuś się rozlała ładnie farba, ew. gdzie sugeruje się, że można przechodzić, ale skutki prawne są zupełnie inne niż na PDP.
  • Odpowiedz
@radziol88: pamiętaj, że znak aby mógł być uznany za wspólny powinien stać po prawej stronie DDR, co się nie zdarza, bo jest z automatu niewidoczny dla kierowców ;)
  • Odpowiedz
@radziol88: racja, ale bardziej chodziło mi o to, że jednak ważniejszy jest widok widoczności tarczy znaku
znak widoczny dla kierowcy może być nieczytelny dla rowerzysty i vice versa, pomijam już oczywistą oczywistość, że znaki jednak muszą stać prze przejściem (dla danego kierunku ruchu), więc przy PDP na DDR przy jezdni powinno być ich więcej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
lurker - @radziol88: racja, ale bardziej chodziło mi o to, że jednak ważniejszy jest ...

źródło: comment_nhKMqqjVCDmXRa4suyqNpjj0p4TVImdn.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@kyleleash aha czyli grozisz mi że jak będę korzystać ze swoich praw i zostanę potrącony przez pirata drogowego to mogę jeszcze dostać #!$%@??
Będę wklejał twoją odpowiedź do każdego artykułu o potrąceniach pieszych przez auta
  • Odpowiedz