Wpis z mikrobloga

Klawiatura rosyjska jest i można po rosyjsku zacząć pisać.
Całkiem intuicyjna, bo litery są porozstawiane tak, że dźwiękami odpowiadają naszej QWERTY (z wyjątkiem litery "В" która nie jest na miejscu naszego "W", a znajduje się na "V").
I nie, żadnych liter nie brakuje, bo litera "Я" automatycznie zastępuje znaki wprowadzone po użyciu klawiszy "J" i "A" (czy "Й" i "А" na klawiaturze rosyjskiej). Jest to taki feature, którego w zwykłym Windowsie nie jest raczej obsługiwany, o ile mi wiadomo.

Jeśli ktoś uważa, że taka klawiatura by się przydała, to aplikacja nazywa się Keyman Desktop a moduł/klawiatura to PhonyRus.

#jezyki #jezykiobce #rosyjski #jezykrosyjski
AscendedFromTomorrow - Klawiatura rosyjska jest i można po rosyjsku zacząć pisać.
Ca...

źródło: comment_QhpO5pRZKu7UlRWYEEWRc9gcoBTkp8jr.jpg

Pobierz
  • 12
@AgentGRU: ja osobiście sprawiłem sobie tę apkę, by mieć podręczny dostęp do IPA.
Ale chociażby na przykładzie tej klawiatury, zamiast szukać gdzie znajduje się litera "Я", wpisuję "JA" i automatycznie zastępuje mi te dwie litery tą, którą potrzebuję, co jest dla mnie osobiście intuicyjne.
@AscendedFromTomorrow: это не русская раскладка клавиш, пожалуйста не используй её, или тебе будет трудно со стандартной русской клавиатурой, а она есть только одна
@WujekAtom: это тоже не русская клавиатура, где вы только берёте такое уродство
@matt08: надеюсь хоть ты расклеил буквы правильно?
)(
mobutu2 - @AscendedFromTomorrow: это не русская раскладка клавиш, пожалуйста не испол...

źródło: comment_iMqtzfHhHAAzMR7ijWi88RyiFbomVj6Z.jpg

Pobierz