Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do pracujących na #macbook.
Mam póki co MacBook'a Pro solo i ciężko na nim tak programować.
Planuję zbudować jakiś set.
Zastanawiam się:
- czy zakupić podstawkę pod MacBooka + 2 monitory + klawiaturę/myszkę i tak to podłączyć.
- czy dokupić dwa monitory i dać je na lewo/prawo od MacBooka (on pośrodku) i użytkować wbudowaną klawiaturę/trackpad.

Dodam, że nie narzekam na klawiaturę MB, na Trackpad również nie.

#webdev #programowanie #developer #apple
  • 14
@damian44__: Przerabiałem różne sety i najlepiej mi się pracuje na otwartym MacBooku i dwóch ekranach powyżej niego. Nie potrzebuję wtedy myszki i klawiatury a dodatkowy ekran się przydaje (konsola, komunikator, poczta, cokolwiek).
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@damian44__: obecnie MacBook po lewo i monitor 31 cali ma wprost. Osobna klawiatura i myszka.
Laptop jest najczęściej zamknięty, ale nie zawsze. Jakbym miał miejsce to bym kupił drugi monitor zapewne.

Nie lubię mieć laptopa przed sobą wraz z monitorem, wtedy bym musiał patrzeć na ekran MBP w dół.

Z tych dwóch opcji dla mnie akurat zdecydowanie pierwsza.
@azbmwwysiadamtak: Ja pracowałem macbook + 2 monitory 27'' nad nim + czasem jeszcze podpinalem do niego przenosny monitor 15''. Aktualnie mam #!$%@?. Leżę na łóżku, laptop na stoliczku pod laptopa i sam ekran z macbooka mi wystarcza xD
@damian44__: Mam w pracy Maca pro.
Jest pośrodku, pomiędzy dwoma monitorami. Piszę na normalnej klawiaturze i używam zwykłem myszki, a Mac sobie leży na normalnej podstawce pod laptopa, aby monitor był pośrodku ekranów bocznych. Bardzo wygodne rozwiązanie :)
@s3b4: @kryptomanix: Myślę nad powieszeniem dwóch takich samych monitorów 24" za pomocą uchwytu. MacBook otwarty po prawo stronie od nich na stojaku. Podłączone do niego dwa monitory za pomocą kabla USB-C -> HDMI + do tego Magic Keyboard oraz MX Master na czarnej podkładce. Byłoby ok?
@damian44__: dwa identyczne monitory jak najbardziej, przynajmniej nie będziesz się irytować na różnice w kolorach i rozmiarze.
pamiętaj tylko, żeby powiesić jeden centralnie (ten główny, IDE/edytor) a drugi bardziej w bok, żebyś nie pracował cały czas ze skręconą szyją w lewo/prawo i nie patrzył prosto na plastikowe ramki