Wpis z mikrobloga

No to kwestia podobna jak z wynajmowaniem mieszkania vs zakupem :)

Nie chcę pozbywać się dużej ilości gotówki, bo zbieram na wkład na mieszkanie.

Chcę po prostu płacić ratę, jeździć nowym wygodnym autem i się niczym nie przejmować (serwis w cenie).
  • Odpowiedz
Tylko, że płacąc za wynajem tracisz te pieniądze bezpowrotnie, a biorąc leasing po spłacie stajesz się właścicielem. Masz firmę?
  • Odpowiedz
@GiewontGWT: to super, czyli z pełną świadomością wolisz płacić za wynajem, niż mieć furę za darmo co 3 lata? Pytam poważnie, bo temat się powtarza a ja nie ogarniam ...
  • Odpowiedz
@kuncfot: Pojawiło się już tyle sensownych porównań i omówień wynajem vs leasing, a ludzie dalej wyciągają ten bezrefleksyjny argument, że po zakończeniu wynajmu pozostajesz bez auta i bez pieniedzy... Wszystko zależy od oferty jaką dostaniesz. Może trudno w to uwierzyć jak ktoś się nie interesował tematem, ale wynajem może się bardziej opłacać, a już zwłaszcza przy założeniu, że chcesz jeździć danym autem 2-4 lata. Jeśli dłużej, to owszem leasing zwykle będzie
  • Odpowiedz
@BShKF: Raczej czytam porównania, więc może mnie nie przekonały, albo do tych odpowiednich nie dotarłem. Rozumiem wynajem z możliwością wykupu, rozumiem wynajem na np.2 lata bo potem się zwijam.
Współpracuję z kumatymi ludźmi, większość ma leasing i zmienia samochody co 4 lata.
Nie będę nikogo na siłę przekonywał, po prostu pytam i ciągle nie wiem.
  • Odpowiedz
@kuncfot: A mieszkanie wynajmujesz czy kupujesz? Nie masz z leasingu auta za darmo bo płacisz wykup i opłatę wstępną. Poza tym jest tez utrata wartości auta, ok 20% rocznie.
  • Odpowiedz
@GiewontGWT: Mieszkanie kupuje, nie wpadł bym na pomysł nabijania kasy właścicielowi, oczywiście przy założeniu, że jest zdolność kredytowa. Z resztą ja w tym temacie nikomu kasy nie nabijam, tylko państwu z tyt. podatku od gruntu ( ͡º ͜ʖ͡º) Powiedzmy, że z tym za darmo to przesadziłem, koszt to 10-15% ceny nowego i masz co 3 lata nowy samochód. W leasingu, z DG.
  • Odpowiedz
Powiedzmy, że z tym za darmo to przesadziłem, koszt to 10-15% ceny nowego i masz co 3 lata nowy samochód. W leasingu, z DG.


@kuncfot: Możesz to trochę rozwinąć?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BShKF: chodzi o kupno w dobrej promce, wykupie za 1%, gdzie ostatnia ratę nie wrzucasz w koszta i po pół roku sprzedajesz jako osoba prywatna bez podatku. Zgadlem? :-)
  • Odpowiedz