Wpis z mikrobloga

Mireczki, na adres moich rodzicow przyszlo zawiadomienie z Orange, ze jestem u nich zadluzony na kwote 500zl z odsetkami. Razem 627zl. Oczywiscie w liscie od razu druczek z kontem i kwota. Powod: niezaplacone rachunki za sprzet i uslugi telekomunikacyjne. Mysle sobie „hola hola, przeciez ja nawet nie jestem klientem Orange”. Pierwsza mysl, ze to scam i ktos probuje wyludzic przelew na swoje konto. Ojciec wyslal mi zdjecia tego listu i zadzwonilem do BOK w Orange. Opowiedzialem konsultantce o sprawie, zaznaczajac ze nie jestem ich klientem. Podalem swoj PESEL i rzeczywiscie w bazie klientow nie bylo mojego nazwiska. Ale zaczelismy analizowac to dalej. Numer bankowy na druczku rzeczywiscie byl orangowy. Podalem jej reszte moich danych, numer sprawy i sie okazalo, ze ktos wzial na moje dane telefon u nich. Nie zgadzal sie tylko PESEL. Reszta danych 1:1. Innymi slowy ktos przyszedl do salonu Orange albo z podrobionym dowodem na moje nie do konca poprawne dane albo (co jest bardziej prawdopodobne) nawet nikt o taki dowod w salonie nie poprosil. Konsultantka na linii przekazala sprawe do ich dzialu bezpieczenstwa i obiecala, ze dadza mi znac o rozwoju sprawy.

Nie uwazacie, ze mozliwosc podpisania umowy w Orange na nie swoje dane jest bardzo nie halo?

#orange #afera
  • 198
@papalupakito: IDZ NA POLICJE - Ja do dziś jestem goniony przez komornika jeszcze siecie ERA na kwote 5 000 zł !! Jeszcze na studiach skradziono mi plecak, mimo że od razu zgłosiłem to na Policji ktoś pobrał na mnie abonamenty w każdej sieci, wszędzie pokazanie papieru z policji pozwoliło zamknąć sprawę, poza Erą z którą sądziłem się 3 lata i dalej mam BIK brudny na 5 000 zł. ....
@papalupakito: Generalnie zajmowałem się przez chwilę takimi sprawami także z doświadczenia (i pod ZADNYM pozorem nie sluchaj nikogo "z ulicy" w tym temacie, tylko ludzi ktorzy mieli z tym styczność czy prawników) Ci mogę powiedzieć ze oczywiscie NIGDY ANI ZŁOTÓWKI nie zapłacisz za nie swoje długi, to oczywiste :) Nawet gdyby już komornik zajął Twoje konto, wszystko da się odkręcić co do grosza. Możesz najpierw probowac załatwic to z Orange, ale
- idź zawrzyj umowę (np. pożyczka) na nie swój dowód

- nawet jak cię złapią to i tak odpowiada firma a nie ty


@Nahcep: stary

obecnie jest tak, że obowiązki przechodzą na: oszusta i poszkodowanego (właściciel danych)
propozycja wyżej to obowiązki na: oszusta i firmę sprawdzającą dowód
@papalupakito: wpierw blokuj w banku mozliwosc brania kredytu, dwa bierz rachunki od starego i zglos na komendzie(zlozysz zeznania, mozliwe ze wzor swego pisma zostawisz) trzy idz do salonu orange z kwitami od milicjanta, powiedz jaka sprawa, orange powinno zablokowac windykacje do czasu wyjasnienia, a dalej zapewne dostaniesz pismo o niewykryciu i umozeniu, troche to potrwa ale nic placic nie bedziesz,. Mialem podobna akcje chyba 4 lata temu w aliorze
@papalupakito mam to samo, ktoś wziął umowę na mój numer PESEL ale pozostałe dane są całkowicie inne. W efekcie czego Orange sprzedało "mój" dług do komornika a ten mnie wpisał do BIK'u. Pół roku z tym walczę, policja chce potwierdzenie z Orange do sprawy, Orange miga się od podania tych danych, komornik bez kwitka z policji nie chcę gadać a ja jestem zablokowany z jakąkolwiek pożyczką w banku nawet na 200zł ¯_(ツ)_/¯
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ramamon @PanHagrid: no ale o to mi chodzi że firma ma 'dowód' - sfałszowany, ale jednak, i jeżeli nie wykaże się że ten dowód jest niewiarygodny to będzie on uznany, szczególnie jeśli druga strona nie odpowie na zarzut.
Co innego jak ktoś z tyłka bierze jakieś zobowiązania, typu 'Elo wisisz mi 5 koła bo masz krzywy ryj', a co innego jak ktoś ma umowę na piśmie - nawet z fałszywymi danymi,
@papalupakito:

Podalem jej reszte moich danych, numer sprawy i sie okazalo, ze ktos wzial na moje dane telefon u nich. Nie zgadzal sie tylko PESEL. (...) Nie uwazacie, ze mozliwosc podpisania umowy w Orange na nie swoje dane jest bardzo nie halo?


Jakim cudem przeszło to weryfikację przy podpisaniu umowy? Przecież operatorzy pokroju orange odpytują bazy danych BIK/BIG pod kątem danych dokumentów i powinno im wyrąbać niezgodność danych osobowych z peselem?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@papalupakito: weź sobie wyciąg z BIK i zobacz czy ktoś przypadkiem nie wyciągnął jeszcze czegoś na Twoje dane. Tam powinieneś mieć wszystko, info o wnioskach o jakieś kredyty, czy właśnie takie niezapłacone abonamenty. Może się okazać że koleś nie tylko tam wziął na Ciebie umowę. Zapłacisz kilka dyszek, a będziesz miał spokój, lub i to za wczasu