Wpis z mikrobloga

@mlyn-wodny: taka forma to nadal model przejściowy. Docelowym jest RFID na każdym produkcie i wychodzisz do domu, a płaci ci karta podpięta do aplikacji sklepu.
Albo rozwiązanie ostrożeniejsze, dla takich jak ja - przechodzisz przez bramkę, widzisz podsumowanie na ekranie, jest wszystko OK, to płacisz czy to podpiętą kartą, czy to zbliżeniowo, czy tam blikiem innym srikiem.

To teraz jest dalece niedoskonałe.
  • Odpowiedz
@FrasierCrane: Racja czytnik przy koszyku, potem przy wyjściu na wagę i płacisz. Taka lepsza wersja kas samoobsługowych, bo w sumie wyjdzie na to samo co obecnie, tylko nie musisz wyjmować nic z koszyka by skasować.

A te sklepy samoobsługowe, to sznur dla sprzedawców i małych prywatnych sklepików. Znów rząd wycierając sobie gębę sprawiedliwością i dbałością o sprzedawców i właścicieli sklepików zarżną tych o których niby walczą.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mlyn-wodny musze Cie zmartwic, ale to nie zakaz handlu w Polsce stymuluje automatyzacje ktora mozna zaobserwowac na calym swiecie.

@Hasz5g: głupie regulacje jednak ją przyspieszają. Np. gdy praca już od pensji minimalnej jest obciążona 40% kinem podatkowym to dużo wcześniej opłaci się zastąpić ludzi automatami gdyż szybkiej się taka inwestycja zwróci.
  • Odpowiedz
a kto chce za 2000 zł siedzieć przy kasie i w międzyczasie #!$%@? palety


@onmatopeja: problem jest taki, że dla ludzi z jakimiś szczątkami ambicji to jest praca przejściowa, a gniją w niej latami ci sami ludzie którzy głosują na PiS i chrumkają ochoczo kiedy ich ukochany rząd rzucił jałmużnę w postaci 500+ xD
  • Odpowiedz
Ludzie zaczną tracić prace z powodu takiej automatyzacji w handlu.


@troszkuschudlem: I automaty będą naprawiać, optymalizować i nadzorować automaty? Jeden specjalista z pensją x5 pani sklepowej zastąpi 10 sklepowych. W dzisiejszych czasach trzeba coś umieć przydatnego po prostu. Dla ludzi nic nie potrafiacych zawsze pozostanie polityka.
  • Odpowiedz
@Poro6niec:

Bardzo mnie ciekawi, w jaki sposób rządzący tego świata zamierzają pogodzić coraz większy przyrost naturalny z postępującą robotyzacją, wyrzucającą na bruk miliony pracowników.

To jest przecież system samoregulujący się. Jeżeli powstałoby trwałe bezrobocie związane z automatyzacją, to siadłaby gospodarka. Jeżeli gospodarka siądzie to firmy nie będą inwestowały w automatyzacje bo dla kogo te automaty miałby pracować? Po prostu społeczeństwo się przebranżowi.
Z resztą czy to pierwszy raz? Absolutnie nie, bo
  • Odpowiedz
@mlyn-wodny: nie wiem czy to fake News Ale jeśli taka maszyna się naprawdę pojawiła to zaraz myślę jakiś pseudo socjalistyczny specjalista się będzie wypowiadał żeby uregulować tego typu działalność
  • Odpowiedz