Wpis z mikrobloga

Czesc bando !

Słuchajcie, przykra sprawa, mojemu koledze z którym spedziłem setki godzin przy kowadle urodził sie syn u którego zdiagnozowano SMA1 czyli rdzeniowy zanik mieśni. Kumpli nie zostawia sie na lodzie i chce mu pomóc.
Taki oto nóz mozna licytowac na charytatywnym allegro w tym linku
https://charytatywni.allegro.pl/noz-z-przekutego-klucza-oczkowego-trollsky-i11173441

#trollsky
Trollsky - Czesc bando ! 

Słuchajcie, przykra sprawa, mojemu koledze z którym sped...

źródło: comment_73bsm1SbAg6Zb3vp3Sc6cndnyKXGnE4V.jpg

Pobierz
  • 132
  • Odpowiedz
@HAL__9000: jesteście po prostu obrzydliwi, wszelkie indywidua z tagu #antynatalizm. Rozumiem, można mieć swoje mądrości, można mieć swoje przekonania i nimi się kierować w życiu, ale wy notorycznie podbijacie prywatne ego i brandzlujecie się swoją "wyższością" w miejscach całkowicie do tego nieprzystosowanych - wpisy ciężarnych, wpisy o zbiórkach. Dokładnie jakbyś wszedł na salę pełną ludzi i się zesrał na środku. Weź się człowieku zastanów nad sobą, bo musisz mieć jakieś
  • Odpowiedz
@Shatter: da sie zatrzymać (nowy lek refundowany) i wszystko wskazuje na to ze bedzie sie dalo wyleczyc, przynajmniej w jakimś stopniu (jeszcze nowszy lek, bardzo drogi)
  • Odpowiedz
@ciemnienie:

jesteście po prostu obrzydliwi


Jeśli my jesteśmy "obrzydliwi", to jak określić natalistów i to, do czego w kółko doprowadzają? ( ͡º ͜ʖ͡º)

w miejscach całkowicie do tego nieprzystosowanych - wpisy ciężarnych, wpisy o zbiórkach


Doskonałe miejsca. To, co piszemy w komentarzach, dotyczy tego, czego dotyczą same wpisy. Wszystko jest na swoim miejscu. Nie ma racjonalnych powodów, dla których mielibyśmy zamykać oczy i udawać, że jest
  • Odpowiedz
@HAL__9000: miejsce na takie komentarze jest co najwyżej we wpisach o zastanawianiu się nad dzieckiem. Pod takimi wpisami przestajesz być freethinkerem, natchnionym indywiduum, a zaczynasz być zwykłym cymbałem. Jak już tak bardzo jesteś czuły na cały ból świata który dotyka człowieka, to przestań go dokładać swoimi wysrywami.
  • Odpowiedz
@Manumortis: Tak z ciekawości, jakie Twoim zdaniem badania prenatalne w ciąży wykrywają SMA1? Niedawno żona urodziła dziecko i uważam się za całkiem nieźle zorientowanego odnośnie badań prenatalnych. Nifty? Sanco? @mroczny-jogurt: o jakim "zwykłym" badaniu genetycznym mówisz? SMA1 jest bardzo rzadką mutacja, raczej nikt nie robi badania pod konkretną chorobę (bez racjonalnych pobudek), a badanie całego DNA pod kątem potencjalnych mutacji/nosicielstwa (o ile już jest wprowadzone) to koszt rzędu kilkunastu tysięcy
  • Odpowiedz
miejsce na takie komentarze jest co najwyżej we wpisach o zastanawianiu się nad dzieckiem.


@rasmor: Nie tylko. Wpisy takie, jak ten, są jak najbardziej odpowiednie, bo dotyczą czegoś zaistniałego, co bezpośrednio wiąże się z poruszanym przez antynatalizm problemem. Każda okazja, żeby naocznie przypomnieć ludziom, do czego mogą doprowadzić ich "harce", jest dobra.
  • Odpowiedz