Wpis z mikrobloga

Wpadł mi dzisiaj do głowy tak rewolucyjny pomysł na pewien zdecentralizowany system, że aż sam się przestraszyłem możliwości i skutków jakie niosłoby jego uruchomienie. Co ciekawe: pomysł jest naprawdę jest świeży i nie słyszałem o niczym podobnym i w ogóle nie jest związany z kryptowalutami ale na pewno będzie musiał być oparty na blockchain. Na razie, w ogóle nie widzę pomysłu i możliwości na jakąkolwiek jego monetaryzację. Co więcej myślę nawet, że powinien powstawać podobnie jak #bitcoin gdzieś w ciszy, wewnątrz małej grupki zapaleńców. Widzę pewne kwestie trudne do zrealizowania ale podświadomie czuję, że wszystkie są realne i będą coraz łatwiejsze do osiągnięcia w miarę upływu czasu i rozwoju technologii (głównie dostępność storage). Pomimo, że nie jest związany z płatnościami w jakiejkolwiek formie, czyli bardzo użytecznym medium społecznym, które gwarantowało BTC zainteresowanie społeczne, także ten mój - dotyka innej, ale bardzo ważnej sfery ludzkiego życia, przez co jestem pewien, że każdy będzie zainteresowany aby z niego korzystać. Zaspokaja pewną potrzebę społeczną, z której nie każdy jeszcze sobie zdaje sprawę. W pewien sposób, myślę że wykluł się w mojej głowie w związku z pewną aktualną, lecz trudną dla mnie sytuacją życiową. A im dłużej nad tym myślę, dochodzę nawet do wniosku, że nawet sam nie muszę go tworzyć bo on i tak powstanie. Prawdopodobnie też, nawet nie muszę publikować szczegółów bo i tak ktoś inny na to w końcu wpadnie. To tylko kwestia czasu i jest to naturalne DLC do wolnego społeczeństwa, które stanowić będzie naturalne rozszerzenie obszaru zw. z rozwojem kryptowalut i innych systemów opartych na blockchain (np. e-voting) - a które, nie mogłoby powstać gdyby wcześniej nie powstał bitcoin. Myślę że mogę jednak przyśpieszyć jego powstanie przynajmniej tworząc whitepaper, nad czym będę pracować w najbliższej przyszłości. Uchylając trochę rąbka tajemnicy: dotyczy prawdy, która niesie tak wielką odpowiedzialność, że zmieni całe społeczeństwa. Odkąd powstanie (a jak wspomniałem: powstanie na pewno). Ludzie będą musieli nauczyć się żyć w zupełnie inny sposób i kierować się innymi wartościami opartymi na prawdzie. Wejdzie mocno z butami w przeróżne sfery naszego życia i zwali wiele dotychczasowych konstruktów społecznych. Pure Idea
#cypherpunk
  • 4
  • Odpowiedz