Wpis z mikrobloga

Kupiłem sobie Huion Kanvas Pro 16 i pod Windows 10 mam problem ze skrótami.

Mam kilka monitorów i kombinacja WIN+Shift+→ przenosi okno na następny monitor. To skrót systemowy.

Problem polega na tym że jak zdefiniuje ten skrót dla przycisku w tablecie w sterowniku to zamiast powyższego skrótu używa WIN+→ i po tym sam Shift jest włączony (na stałe). Okno zamiast przeskoczyć na drugi monitor jest jedynie przyciągane kolejno po połówkach ekranów a na domiar złego po tym sam Shift jest cały czas wciśnięty do puki nie wcisnę go ponownie na samej klawiaturze.

Natomiast gdy przypiszę do tego przycisku sam Shift, działa on już normalnie, tylko w momencie wciśnięcia. To samo Shift+→, też działa poprawnie, problem jest z kombinacją z klawiszem windows.

Wszystkie wersje sterowników przetestowane, na klawiaturze ta kombinacja działa dobrze, wyłączenie Windows INK też nic nie daje.

Macie swoje #huion i możecie sprawdzić czy też jest u was taki problem? Może ktoś ma inny windows, 7?
#grafikakomputerowa #komputery #tabletgraficzny #pcmasterrace #grafika3d #grafika
Pobierz ZarazSieRozkreci - Kupiłem sobie Huion Kanvas Pro 16 i pod Windows 10 mam problem ze ...
źródło: comment_Lc4Ujwcu5EevD7BhYkPFY5G3h5Ql1pKB.jpg
  • 8
@Traviu: Też można przypisać do programu i ogólne ale to nic nie zmienia. Masz możliwość w Wacomie wypróbowania tego skrótu? Masz min 2 monitory? Ew monitor i tablet z ekranem?

Tak jak pisałem, kombinacja na klawiaturze działa normalnie a przypisana do przycisku w sterowniku działa jak wyżej.
@fej1: Dzięki za zainteresowanie ale właśnie problem nie jest z Photoshopem, tylko ogólnie ze skrótami w kombinacji z klawiszem Windows. Napisałem do supportu Huiona, zobaczymy co odpiszą.

Ten, przytoczony problem znam, ale chyba już to rozwiązali bo u mnie nie występuje.
@fej1: Pewnym rozwiązaniem jest też aplikacja Displayfusion do obsługi okienek właśnie przy pracy na kilku monitorach. Można np. przypisać że środkowy przycisk myszy na title barze w byle programie przenosi go na drugi ekran. To całekiem wygodne ale niestety trzeba właśnie trafiać w ten pasek, zamiast po prostu przenosić przyciskiem aktywne okno.