Wpis z mikrobloga

gość zgasił kilka świeczek


@Novameh: Gaśnicą proszkową, którą skierował też w kierunku ludzi (w tym dzieci), a jednej kobiecie z premedytacją strzelił w twarz. I to wszystko na tle nienawiści wobec Żydów.

I nie grozi mu proces, a kara bezwzględnego pozbawienia wolności - Braun może garować po tej akcji.
  • Odpowiedz
  • 0
@vvv-vvv:

czaisz, że w XXI wieku jakbyś podpalił dwa kawałki drewna na ścianie to też pewnie byś miał konsekwencje karne?

No porąbane ostro
  • Odpowiedz
@Filippa: podobno braun w ogole nie chcial tego robic, ale ta babka jakimis zymianskimi zakleciami zmusila go do tego, a wzzystko po to zeby zniszczyc polskom prawice :/
  • Odpowiedz
@johny-kalesonny:

kara bezwzględnego pozbawienia wolności


To, że w górnej granicy zagrożenia przewidziano karę pozbawienia wolności nie oznacza, że taki wyrok na pewno zapadnie - i to i tak przy założeniu, że w ogóle uda się go pociągnąć do odpowiedzialności.

Ciekawi mnie jaką kwalifikację czynu byś mu tu chciał przyklepać, bo biorąc pod uwagę zagrożenie ustawowe przewidziane dla czynów z XXIV rozdziału kk czy nawet jakby się ktoś uparł na 256 czy
  • Odpowiedz
Ciekawi mnie jaką kwalifikację czynu byś mu tu chciał przyklepać,


@TestoDepot: Z twittu Bodnara (ministra sprawiedliwości obecnego rządu):

Art. 119. [Dyskryminacja] § 1. Kto stosuje przemoc lub groźbę bezprawną wobec grupy osób lub poszczególnej osoby z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, politycznej, wyznaniowej lub z powodu jej bezwyznaniowości, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.


Art. 157. [Średni i lekki uszczerbek na zdrowiu] § 1. Kto powoduje
  • Odpowiedz
@Towarzysz_Pawulon: Tymczasem zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa już zostało wysłane, drugie w kolejności będzie zniesienie immunitetu (najprostsza sprawa, wystarczy większość bezwzględna w Sejmie). W tej całej sprawie tylko nie wiem jak długi będzie proces i czy faktycznie Braun dostanie bezwzględne więzienie
  • Odpowiedz
@Novameh: To co on zgasił nie ma większego znaczenia, dużo gorsze jest samo użycie tej gaśnicy i to że wpadł na taki pomysł. Przecież to serio mogło się skończyć bardzo źle gdyby ktoś tam był astmatykiem
  • Odpowiedz
@johny-kalesonny:

Oczywiście, że może garować


Teoretycznie, ale to mało prawdopodobne.

Zagrożenie ustawowe to jedno, rzeczywisty wymiar kary to drugie.

Kolejna sprawa to to, których czynów rzeczywiście mamy tu znamiona i co z tego ewentualnie może się utrzymać?

Jeszcze kolejna rzecz to jak już mówiłem, nawet przy założeniu, że znamiona zostały wypełnione - to zagrożenia pozwalają na warunkowe umorzonko, a z tego co mi wiadomo to w wypadku brązowego nie ma negatywnych
  • Odpowiedz