Wpis z mikrobloga

Powiedzcie mi, co było nie tak z książkową Calanthe? Wielka królowa, wybitna władczyni, piękna, mądra, stanowcza, sprawiedliwa. Doskonale dba o swoje państwo, troszczy o polityczne sojusze, dowodzi wojskiem i zwycięża w bitwach. I to wszystko sama - dzierży stery władzy wręcz wbrew wielowiekowej tradycji, zgodnie z którą królowa jest tylko małżonką króla. Ale ona dzięki swojej stanowczości, determinacji i innym przymiotom charakteru zyskuje powszechny szacunek, uwielbienie i miano Lwicy z Cintry.

Czy to nie jest idealna postać nawet dla walczących z patriarchatem feministek i SJW z Netflixa? Czemu zatem zmieniać ją w nadpobudliwą i wulgarną babę, która wygłasza egzaltowane tyrady pt. "menszczyźni som gupi"? Która mówi i rusza się jak pijany marynarz, na ucztę zaręczynową córki przychodzi uwalona posoką, bo akurat tuż przed kolacją musiała utopić we krwi mały buncik, a w wolnych chwilach zajmuje się czystkami etnicznymi wśród elfów? O wybitnej taktyce w starciu z Nilfgaardem nie wspominam. Ja rozumiem, że serial to adaptacja, nie oddaje treści książki 1:1, ale niech mi ktoś wyjaśni, jaka za tym stała logika? Co w ten sposób jako widzowie zyskaliśmy? Czemu to ma służyć? Chyba tylko rujnowaniu wiedźmińskiego klimatu.

Ech, kiedyś to była Calanthe w serialu, teraz to nie ma ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#wiedzmin #netflix #zalesie
JPRW - Powiedzcie mi, co było nie tak z książkową Calanthe? Wielka królowa, wybitna w...

źródło: comment_Etyi8F53va5LWp4KcsR5vzCRiBYSvhX4.jpg

Pobierz
  • 13
@JPRW bo to jest interpretacja twory i zrozumcie to wreszcie jak byś to robił muglbys sobie zrobić to jak chcesz i nawet poświęcić jej cały serial... To że film nie jest jak wasze wyobraźnię jest oczywiste bo większość z was czytała książkę czy grała w grę i ma swoje wyobraźnię jak to powinno wyglądać. Dla mnie jest spoko np. ale książki nie czytałem gry nie przeszedłem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@fraciu: chodzi o to, że to nie jest odmienna interpretacja utworu, to poza imieniem to jest inna postać. Gdyby nie miała tego samego imienia to nikt, kto zna ją z innych mediów by nie odgadł że to ona :D po prostu bardzo zastanawiające jest to, dlaczego została napisana od zera inaczej. Jaki był cel zastąpienia jednej z najsilniejszych i imo najlepiej napisanych żeńskich postaci tym przepitym wikingiem który się nadaje na
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@fraciu: ok wiadomo że to jest inne medium, w jednym filmie musisz zmieścić całą książkę. Ale to trochę tak jakby w filmie stwierdzili że ksiazkowa Hermiona jest silna żeńska postacia, ale jej charakter tego nie oddaje więc niech cały czas wszystkich ustawia po kątach, a problemy rozwiązuje zastraszaniem innych uczniów. No ok, jest pokazane że Hermiona świetnie rozwiązuje problemy i jest silna, ale chyba nie o to chodziło.

Tu jest ten
@JPRW: Dla mnie dziwne jest to: Sapkowski napisał bardzo mocno feministyczną sagę. Czarodziejki właściwie rządzą wszystkim, wojowniczki są wielbione, z kolei królowie i żołnierze to buraki myślące o rzezi i ruchaniu. Netflix natomiast coś tu #!$%@?ł, bo czarodziejki to #!$%@? laski, które mało co umieją i nie ogarniają świata (chociażby Triss, która wygląda jakby naściemniała w cv). Calanthe to naburmuszony babochłop, który właśnie myśli tylko o zabijaniu każdego na swojej drodze.