Wpis z mikrobloga

#skoda #ubezpieczenia #kodiaq #allianz #hestia #samochody #volkswagen

Hello Mirasy,

niedługo będę odbierał Kodiaqa z salonu. Jak wiadomo, auto trzeba ubezpieczyć. Dealer mi powiedział, że najtańsze zawsze są pakiety ubezpieczeń - dealerskie. Nie wiem czy to prawda czy też nie.....w moim i pewnie tez innych przypadku jest to 3 % wartości auta niezależnie od wybranej ubezpieczalni. Do wyboru są allianz i hestia. Podobno te same, ale nie jestem w stanie przekopać się przez dziesiątki stron regulaminów, a poza tym jeszcze ich nie dostałem :) Będę się musiał zdecydować w momencie podpisania.

Pytania:
1. Czy ktoś z Was ma porównanie, który z wariantów ubezpieczenia jest lepszy (Hestia czy Allianz) w pakietach dealrskich?
2. Czy prawdą jest to co mówi dealer, że nic tańszego i równie dobrego nie znajdę ? @mfind - hmmm ?
  • 16
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Ziutek33: powiem ci tak jestem z małej wioski ale żyje w Krakowie.
I zawsze w Krakowie płaciłem 600 zł w Allianz.
Ale kiedyś pojechałem do mamy na wioskę.
A że akurat się kończył mi czas a przechodziłem obok agenta. To z ciekawości wszedłem i zapytałem. Zapłaciłem 470 zł OC za1.8lpg.
Więc na spokojnie bym się rozejrzał.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ziutek33: brałem teraz scale z salonu i zgadza się 3,2% wartości auta. 3200 place z allianza od nich. Najtaniej w centrum ubezpieczeń mi wyliczyli 200 zł taniej to brałem że skody
@Ziutek33: Jak odbierałem Polówkę z salonu, to też około 3% za pełny pakiet zapłaciłem i też miałem dwa do wyboru, różniły się bodaj tylko przy assistance jakąś pierdołą do ilu kilometrów darmowe holowanie. Nie szukałem innego ubezpieczenia, cena była pewnie porównywalna z pakietem dealerskim, a w tym jest wszystko włącznie z GAP. Dla stówki różnicy nie chciałem odbioru przekładać auta, na które i tak już była spora obsuwa. :)
@Drmscp - dzieki za info. Mozesz mi powiedziec na ktora w koncu firme sie zdecydowales, bo co bylo dla Ciebie istotne, to juz wiem. GAP jest fajna funkcja, nie powiem - byc moze i "normalnie" nie jest oferowane

@piperek - mozesz mi prosze powiedziec, co Cie przekonalo do Allianza a nie Hestii ?

@OrzechowyDzem - jak coś, odezwę się.
@Ziutek33: Mam Ergo Hestię, ale już nie pamiętam dlaczego. Być może mieli w jakiejś bardzo okazyjnej cenie jeszcze ubezpieczenie szyb bo chyba agent o czymś takim wspominał, ale nie pamiętam czy to wziąłem w końcu.
@Ziutek33: Jeśli nie jest to w leasingu i będziesz rejestrował na os. fizyczną, to możemy sprawdzić, jakie będą składki, podbij na priv :) Ogólnie często zdarza się tak, że dealer ma lepsze oferty i ciężko je przebić.