Wpis z mikrobloga

@Trias: To jest niestety bardzo częsty problem - przestaje boleć i pacjent olewa sprawę. A proces patologiczny wcale nie przestał postępować. Jak bolało i potem przestaje to oznacza najczęściej, że zapalenie przeszło z zapalenia ostrego z widocznymi objawami w zapalenie przewlekłe, które może toczyć się latami bez objawów (a pacjent dowiaduje się o tym zapaleniu kiedy np. złamała mu się żuchwa, bo miał taką ogromną torbiel zębopochodną). Zdecydowanie powinieneś pójść wyleczyć
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SkrytyZolw: no to mnie dentystka słabo zachęca skoro zawsze jak przyjdę to mówi, że ogólnie uzębienie mam w bardzo dobrym stanie. Jak tak to mi się nie chce przychodzić częściej xd swoją drogą mieszkam 200km dalej od miasta rodzinnego, a jakoś tylko do niej mam zaufanie bo chodzę od wielu lat i dodatkowo przy okazji mało pieniędzy bierze, wolę specjalnie przyjechać w razie czego :p
@SkrytyZolw: Kiedy mialem do 13 lat ze względu na to ze np. dostawałem 4 znieczulenia pod rząd które nie działały a nikt nie chciał mi zrobić zabiegów pod znieczuleniem ogólnym serdecznie obraziłem się na dentystów. Uznałem że trudno, skoro nie chcą mi pomoc mogę chodzić ze sztuczna szczeka przed 30, mam 26 lat, zostało mi jeszcze 9 całych zębów. Biorę regularnie ipuprom od lat, niczym House vicodin. ( ͡° ʖ
@Perkele93: To warto to dokładniej zbadać, bo nie powinno boleć. Może jest jakieś mikropęknięcie korzenia, niewidoczne na zdjęciu. Było leczone pod mikroskopem?

@Trias: Te wystające resztki to korzenie - zdecydowanie należy to usunąć, bo to jest źródło bakterii i może dojść do zakażenia (miejscowego czy ogólnoustrojowego).

@wypok_smieszne_obrazki: Nawet jak wszystko jest okej, to należy raz w roku chodzić na kontrolę.

@Illidank: Nie taki był mój cel, kiedy wrzucałam
@kawkanorbert: Myślę, że jednak coś tam udałoby się wyleczyć. Nie, nie ma takiej osoby. W Twoim przypadku to raczej kwestia tego, że pewnie miałeś stan zapalny w okolicy zęba, a stan zapalny znacząco zmniejsza działanie środków znieczulających.