Wpis z mikrobloga

@mariano7: ciekawi mnie czy będzie możliwość odkliknięcia tej kategorii. Obejrzałem już wiele filmów ale te na netflixie (omijając stare klasyki) to jest jakiś dramat. Najgorsze w netflixie jest to że widać że wpycha się feminizm na siłę. (Feminizm i resztę zboczeń ;) )
Co psuje sztukę filmową. Co innego gdy ktoś tworzy sztukę oparta o taką tematykę a co innego gdy robi film i z niewiadomych przyczyn (wiadomych) wstawia tam na
Obejrzyj Anihilację to będziesz wiedział o czym mówię. Zamiast wyprawy grupy ludzi w strefę zero idzie grupa dzielnych kobiet z czego czarna jest najmądrzejsza i jest les.


@agent-cooper: Po pierwsze Anihilacja nie jest produkcją Netflixa, po drugie to adaptacja książki, w książce było wyjaśnione dlaczego wyrusza ekipa złożona z samych kobiet, nie pamiętam jak w filmie.
@gram_w_mahjonga: po drugie pewnie gdyby w książce byli że wyrusza tam grupa mężczyzn to pewnie taki film w ogóle by nie powstał bo teraz jest moda i zapotrzebowanie na filmy feministyczne co widać po wielu ostatnich produkcjach. A jeżeli robisz film dla idei innej niż sztuka to jakość filmu na tym cierpi.
@agent-cooper: Czyli feministyczne filmy nie mogą być dobre, hm? Może po prostu inaczej oceniamy filmy. Ty raczej żadną wyrocznią nie jesteś, choć pewnie tak uważasz. Wiedz, że takie kino nie kończy się na WonderWoman czy innej Marvelce.

Jednym z najlepszych filmów w poprzednim roku jakie widziałam to "Portret kobiety w ogniu". Polecam, skoro tak bardzo cenisz sztukę filmową samą w sobie.

A poza tym chyba zatrzymałeś się w poprzednim wieku. Dla