Wpis z mikrobloga

Mirkokoksy, pytanie pewnie dosyc oczywiste dla osob ktore maja kontakt z tematem ale mnie zastanawia pare kwestii.
Kreatyna:
- Jak spozywac? (Na czczo rano, przy posilku, przed treningie, po treningu)
- Codziennie, czy w dni treningowe?
- Jak dlugo mozna ja brac? (pol roku, nie ma znaczenia)
- Ile brac kreatyny? (1g - 10kg masy ciala dawka dzienna, czy wedlug zalecen na opakowaniu)
- Jak ja aplikowac? (rozpuszczac z woda, czy popijac, bez roznicy?)
- Co powinienem jeszcze wiedziec?

Internet przeszukany ale te pytania mi sie nasuwaja poniewaz widze ze sa rozne szkoly i ciezko mi podjac decyzje.

#mirkokoksy #silownia #pytaniedoeksperta
  • 23
  • Odpowiedz
@naqu codziennie rano na czczo 5g, ja wsypuje z miarki prosto do geby i zapijam, bo znudzilo mi sie brudzenie shakera co rano. Biore od 2.5 roku, teraz w grudniu mialem przerwę, ale wracam za jakieś dwa tygodnie z powrotem. Z dodatkowych info, pamiętaj zeby pić duże ilości wody i tyle
  • Odpowiedz
@naqu: 5 gram codziennie, można brać do końca życia, sposób spożycia zależy od Ciebie i tego jak ci wygodnie, 8 powtórzeń na masę, 12 na rzeźbę
  • Odpowiedz
@naqu: codziennie do największej porcji węgli.
Malo kto wie, że kreatyna to GDA tzn. glucose disposal agent, więc piszą Ci różne pierdoły, a szkoda nie wykorzystać tej właściwości.
  • Odpowiedz
  • 228
- Co powinienem jeszcze wiedziec?


@naqu że państwo Izrael bezprawnie okupuje tereny należące do Palestyny ale opinia publiczna ma to w dupie!
  • Odpowiedz
  • 0
@Quimeen: Sezonowo? Nie, trenuje od 8lat piłkę nożna, a teraz ze względu na kontuzje kolana chodzę na siłownie żeby się nie zastać.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@naqu: proponuję nie brać ciągle, u siebie po około 3 miesiącach zauważyłem po morfologii krwi zmniejszają filtrację nerek, po odstawieniu wróciło wszystko do normy. Być może piłem za mało wody, ale ciągle pamiętanie o piciu i ganianie do kibla do najprzyjemniejszych nie należy
  • Odpowiedz
@naqu: nie bierz kreatyny bo wyłysiejesz

ogólnie nie ma większego znaczenia jak to będziesz przyjmował w praktyce. Dwa miesiące zresz, jeden miesiąc nie.
Kilka gram dziennie wystarczy.
  • Odpowiedz
@naqu:
-zastąp posiłki samą kreatyną,
-codziennie,
-jeść dopóki wątroba ci nie siądzie,
-10kg kreatyny na 1g masy ciała
-pół dawki popić resztą rozpuszczoną w wódzie
-pominiesz choć jedną dawkę, to trening nie przyniesie efektów nawet twoim praprapraprawnukom.

  • Odpowiedz
@Kreation: Podwyższa znacznie poziom dht.
Jeżeli masz predyspozycje to przyspieszysz spożywając kreatynę.

ale jeżeli nie masz predyspozycji to podwyższenie dht ma same plusy.
  • Odpowiedz