Wpis z mikrobloga

Kurde Miruny, mam dylemat. Mianowicie, pracuję sobie teraz jako redaktor/dziennikarz w redakcji już dobre 10 miesięcy, na UoP. Chciałabym się rozwijać dalej, a firma nie oferuje mi tego, co bym chciała robić (własny portal, były rozmowy, ale z czasem rozeszło się po kościach) i tego, w jakiej tematyce chciałabym to robić. W Nowy Rok dostałam propozycję pracy za większą kasę (większą niż tu po podwyżce) i wszystko fajnie, pięknie, mogłabym w końcu robić reportaże na dowolny temat, w tym też taki jaki chcę, a nie zamykać się w ścisłych ramach tego, co narzuci wydawca, na ile słów i koniec kropka. Tylko martwi mnie, że w konkurencyjnej redakcji są 2 rodzaje zatrudnienia: o dzieło (co jest gównem xD) i B2B. Nie powiem, że się trochę cykam odnośnie B2B, wiem o co w tym kaman i co się czym różni, jednak w praktyce może być trudniejsze niż myślałam xd opłaca się przechodzić w ogóle na taki model umowy? Pracodawca zapewnił, że ze swojej strony mam się pobawić w księgowość, a z resztą mi pomogą. No i mam prawo do małego ZUS-u, a z kolei znajomy mi mówił, by naciskać na rozliczanie z dużego. Co robicz?
#praca #kiciochpyta #pracbaza

Co wybrać?

  • Siedź na dupie w grajdole na UoP 57.7% (15)
  • Skorzystaj z możliwości, ale męcz się z B2B 42.3% (11)

Oddanych głosów: 26

  • 6
@klaudiabc: Jeżeli od życia chcesz coś więcej niż to co na obrazku to zapomnij o umówie o pracę i koślawo pojętej stabilizacji :) Idź do drugiego miejsca na b2b tylko nie daj się wrobić z małym zusem bo mały ZUS się skończy...
@robertx: sądziłam, że B2B tyczy się raczej innych branż, ale jak widać nikt nie jest nieomylny :P no właśnie zarówno księgowy znajomego, jak i znajomy kazali naciskać na duży ZUS. Chodzi jedynie o większe składki czy coś jeszcze?
@klaudiabc: Najlepiej samemu poświęć z jeden wieczór i poczytaj o b2b podatkach kosztach rozliczaniu itp, absolutne podstawy musisz przyswoić i tutaj nie pomoże żaden księgowy czy firma ( ͡° ͜ʖ ͡°)Ale generalnie to nie jest niewiadomo jak trudne więc raczej sobie poradzisz :-)