Wpis z mikrobloga

Pytanie do Mirków, którzy mają za sobą #kredythipoteczny jak najlepiej porównać ofertę różnych banków? Są jakieś godne polecenia porównywarki internetowe, po użyciu których nie zostanę zasypany spamem i telefonami? Chodzić od banku do banku i sprawdzać w każdym co mogą mi zaoferować? Czy może jakiś pośrednik/doradca kredytowy? Jakie macie doświadczenia? Co polecacie? No i na co przede wszystkim zwracać uwagę poza oprocentowaniem i możliwością darmowych nadpłat?

#kredyt #banki #nieruchomosci
  • 9
@k2Marko: przy drugim mieszkaniu korzystałem z pomocy doradcy i muszę przyznać że kobietka fajnie ogarniała. Przy pierwszym sam zbierałem informacje i porównywałem. Zdecydowanie patrz co chcą Ci wcisnąć oprócz kredytu: konkretne konto, kartę kredytową, dodatkowe ubezpieczenie itp. kuszą niższym oprocentowaniem, ale lepiej sobie policzyć czy chcesz się przez 20-30 lat użerać z gówniana karta czy kontem. Jeśli kupujesz od dewelopera to zwracaj uwagę na karencję w spłacie kapitału czyli np że
@k2Marko: jeśli chodzi o kredyt hipoteczny, nie patrz na RRSO, jest on różnie liczony przez różne banki, przez co w porównaniach zakłamuje rzeczywistość. Dość obiektywnym i uważam że najlepszym wyznacznikiem jest po prostu całkowita kwota do spłaty.

Musisz pilnować, czy oferty jakie zostają przedstawione, to już z obowiązkowymi ubezpieczeniami, na jaki okres są one wpisane do symulacji, czy jedynie obowiązkowe 3/5 lat, czy na cały okres. Jednak na wszelki wypadek ubezpieczenie
@k2Marko: Porównywarki internetowe nie podają wiarygodnych wyników.

Zajmuję się kredytami hipotecznymi zawodowo i wiem, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie jaki kredyt hipoteczny jest najkorzystniejszy. Różne są definicje też najkorzystniejszej oferty. Niektórzy uważają za najkorzystniejszą taką, która ma niski całkowity koszt kredytu. Dla innych liczą się przede wszystkim niskie początkowe koszty. Wielu uzna, że oferty ze stałym oprocentowaniem są najlepsze - bo najbezpieczniejsze. Duża grupa osób jest lojalna wobec swoich
@Waniv @kfffasny @KromkaMistrz @PanWyrwiflak @marcpol

Dziękuję za Wasze podpowiedzi, zatem trzeba mi znaleźć jakiegoś dobrego doradcę kredytowego. Pytanie czy szukać kogoś w mojej okolicy, żeby spotkać się i porozmawiać osobiście, czy może w dzisiejszych czasach wykonuje się takie doradztwo przez internet? Czy doradcy płaci się po prostu jakąś kwotę za pomoc, tak jak radcy prawnemu, czy koszty są po stronie banku, a doradca zgarnia prowizję od kredytu? Zastanawiam się też nad obiektywnością
@k2Marko: Tez mialem takie obiekcje i mysle, że są w pełni uzasadnione. Byłem u doradcy raz prywatnie i raz u takiego od dewelopera i wydaje mi się, że oni bazują właśnie o prowizje od banków. Za pierwszym razem czułem, że wciska mi gówniane oferty co się później potwierdziło jak sam zacząłem szukać. Przy drugim razie, muszę przyznać, że doradca załatwił nam super warunki i naprawdę fajnie wyjaśniła wszystkie wątpliwości, więc podejrzewam,
@k2Marko: byłem w expander. Nie płaci się im więc pewnie gdzieś w kosztach kredytu mają prowizje. Polecam iść chociażby po to żeby ci ktoś wytłumaczył czym się w sumie różnią kredyty w różnych bankach czy opowiedział o kosztach które musisz jeszcze ponieść dookoła kredytu.