Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy brak matury może mi przeszkodzić w znalezieniu pracy jako programista?

Czy bardziej dla pracodawcy liczą się umiejetnosci i wiedza
#programowanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: [Nie siedź w domu w ferie i w wakacje](https://st.pl/$xvynkdla)
  • 23
Czy brak matury może mi przeszkodzić w znalezieniu pracy jako programista?


@AnonimoweMirkoWyznania: nie znam ani jednego dobrego programisty który skończył informatykę. Wielu nie ma studiów i matury. To jest samodzielna dziedzina powiązana nieznacznie z matematyką i mocno z logiką więc większość przedmiotów ogólnych jest zbędna. Albo to umiesz albo nie. Jeśli gdzieś tego wymagają przy rekrutacji to ich problem. Idź śmiało, pokaż swój kod, nie wstydź się że nie masz tego
OP: @thecakeisalie: nie mam matury nie przez to, ze jestem cwokiem tylko dlatego, że w okresie w którym zastanawiałem się nad wyborem szkoły miałem już zagwarantowaną prace gdzie na chwilę obecną zarabiam więcej niż ten mityczny programista 15k no i
wybrałem zawodówkę po to aby nauczyć się czegoś co może mi się przydać w przyszłości (mechanik) czego trochę teraz żałuję

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował:
OP: @croppz: nie jesten początkującym
Od ponad roku programuję sobie w c# (gry w unity)
Zacząłem ostatnio poszerzać swoje umiejętności w tym jezyku i coraz bardziej mi się to podoba i jeśli brak studiów mialby być dużą przeszkodą to moglbym poświęcić te kilka lat na ukończenie liceum zaocznego oraz studiów

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@AnonimoweMirkoWyznania: Zależy, gdzie chcesz pracować i na jakim jesteś poziomie. Większość korpo albo wymaga wykształcenia wyższego (może być licencjat/inż) albo ma limity przyjęć osób bez wykształcenia wyższego i muszą takie przyjęcie dobrze uzasadnić. Jakiś software house czy średnia firma pewnie nie będzie na to patrzeć.
No i zależy czy jesteś dobry, jak jesteś ogarniętym seniorem to możesz nie mieć matury, obywatelstwa, nogi i mieć tatuaż na czole z napisem #!$%@?ć falubaz,
@AnonimoweMirkoWyznania: Kończyłem liceum zaocznie i miałem w klasie kilka osób 30+ którzy byli tu po papier bo mieli dostać kierownicze stanowiska albo byli łebscy i nadawali się na specjalistyczne stanowiska ale szef im powiedział ze musza zrobić chociaż maturę bo jak to będzie wyglądało potem w firmie ze „kierownik to na papierze tłuk” . Pójdź zaocznie i skończ obowiązkowo. Sam skończyłem takie liceum i wiem jak to wyglada praktycznie nic nie
@AnonimoweMirkoWyznania: postaw się na miejscu rekrutera. Masz 50 kandydatów i ograniczony czas, żeby wybrać paru na rozmowę. Musisz po czymś filtrować. Jak masz braki w wykształceniu to musisz mieć innego asa bo zwyczajnie zginiesz w tłumie. Informatyka nie jest jakimś magicznym zawodem, że wszędzie indziej potrzeba studiów a w IT nie. Każdego zawodu można nauczyć się samemu ale do komputerów więcej osób ma zamiłowanie i cierpliwość niż np. do księgowości, żeby