Wpis z mikrobloga

Wakacje na Malediwach - z biurem podróży, czy samodzielnie?

Po ponad miesiącu przerwy na blogu wracam Mireczki z nowym wpisem, w którym wziąłem pod lupę ceny wycieczek na Malediwy w polskich biurach podróży, ze strony wakacje.pl. Kilka/kilkanaście lat temu było z tym bardzo słabo - wycieczki były na maksa przepłacone. Gdy w Polsce Malediwy wydawały się nieosiągalnym luksusem, dużo taniej było udać się do biur zagranicznych - na przykład niemieckich.

Jak jest dziś?

Wakacje na Malediwach - samodzielnie, czy z biurem podróży?

Krótkie TL;DR:

W przypadku najtańszych ofert wyjazd z biurem często naprawdę się opłaca, za to najdroższe oferty wciąż są na maksa drogie - kilkadziesiąt kliknięć w systemach rezerwacyjnych pozwala zaoszczędzić nawet kilkanaście/kilkadziesiąt tysięcy. Porównuję kilka ofert, wspominam o samodzielnej organizacji wyjazdu na lokalną wyspę :)

FB
IG

Wołam tylko tych, którzy plusowali odpowiednie komentarze przy poprzednich wpisach (lub są zapisani na listę na Mirkolistach). Jeśli nie chcesz być więcej wołany/a - zaplusuj odpowiedni komentarz niżej. Jeśli chcesz dołączyć do wołania - również zaplusuj odpowiedni komentarz niżej :)

#zwtravel

#malediwy #podroze #turystyka #podrozujzwykopem
Pobierz zbigniew-wu - Wakacje na Malediwach - z biurem podróży, czy samodzielnie?

Po ponad...
źródło: comment_EOZw4x06lCVy6vkELsYxsE9eWmgPqksx.jpg
  • 70
@zbigniew-wu: Miałeś mi odpisać, ale Ci się nie chce, więc mi odpisałeś, że nie będziesz odpisywał.

Wykop to nie jest Twój blog, każdy ma prawo wyrazić własne zdanie. Ja nie wyraziłem nawet zdania, a przedstawiłem fakty z którymi jak widać ciężko dyskutować. Nie miałem też zamiaru obrazić Ciebie, bo jak mniemam nie jesteś obywatelem Malediwów?
Mało osób wie o tym co napisałem, sam nie wiedziałem dopóki ktoś mi nie powiedział i
@azurro: zacząłeś mnie napadać gadając o słoniach w Tajlandii, śmieciach na Malediwach i tygrysach w Birmie czy innych Indiach, czyli ewidentnie gówno o mnie wiesz, a zacząłeś wylewać swój jad. Miejsce na dyskusję pod moimi postami jest zawsze i mam w dupie czy ktoś się ze mną zgadza, dopóki nie zaczyna obrażać wszystkich wokół.

Jak chcesz uświadamiać ludzi, to zalecam na początek trochę pokory, Panie Oświecony.
@zbigniew-wu: Wzrost cen biletow, hoteli, brak inwestowania przez hotele (uslugi, obsluge, nowosci - czesc grup nawet zeszla z jakoscia w czasie ostatnich sutych 3 lat!!!), kulejaca infrastruktura, rzad kanaryjski majacy #!$%@? na nowe inwestycje.

Odkad jestem od 2013 ceny poszly w gore, zakwaterowanie 100-200%!!!, paliwo 20centow+, zywnosc 20-50%.
Pensje od 10-15 lat stoja albo spadaja. (ʘʘ)
W niektorych gminach nie wydano ani jednego pozwolenia na budowe od
@zbigniew-wu: Bo jeżdżenie na słoniach, naćpane tygrysy, pseudo plemiona, safari i Malediwy to ten sam typ wakacji i tak jak mam prawo obrażać kogoś kto wypierdziela śmieci w lesie, tak samo mam prawo obrażać kogoś kto świadomie #!$%@? śmieci do morza na przeludnionym azylu dla bogatych turystów.
O ile ktoś robi to nieświadomie - luzz, dlatego warto pisać o takich rzeczach i promować przemyślane wakacje.
Jeżeli natomiast ktoś wie o tym
@azurro: spoko, tylko ja te wszystkie rzeczy o których piszesz wiem od dawna, i tak samo wiedziałem o śmieciowej wyspie. A Ty właśnie pokazałeś, jakim jesteś hipokrytą, skoro byłeś w Tajlandii, która jest 10x większym śmietnikiem, niż Malediwy. Poznałem na Malediwach ludzi, którzy wiedzą, jak duży jest to problem, starają się uświadamiać, sami sprzątają wyspę w wolnym czasie, na której byłem.

Można pojechać na Malediwy, do Tajlandii czy Indii i zrobić
@zbigniew-wu: @azurro: U nas tak samo pali się śmieci. I to nagminnie. Malediwy maja mniejsza powierzchnie i to logiczne ze gdzies te śmieci musza składować...
Mnóstwo resortów wprowadziło zmiany co do użytkowania plastiku. Nie używa się tam nawet worków na śmieci, słomki są papierowe itp. Na większych wyspach maja swoje uprawy żeby zminimalizować dostawy. Trzeba to zobaczysz aby później się wypowiadać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

I
@zbigniew-wu: Powiedz mi kolego, na Male warto brać opcje all jak lecisz z biurem? czy lepszą opcją będzie full board? :) Głownie mi sie rozchodzi o cennik drinków/napojów.