Wpis z mikrobloga

@danielosw: "Cena wydaje się atrakcyjna ale to niszowy motocykl."

Wiesz ile będzie kosztować ewentualna robota w takim "niszowym" motocyklu? Ile będzie się czekać na części oraz ile zakładów się na tym zna? :D

To jest prawdziwy problem z niszowymi markami i modelami :)
Wiesz ile będzie kosztować ewentualna robota w takim "niszowym" motocyklu? Ile będzie się czekać na części oraz ile zakładów się na tym zna? :D


@DMMotoAdventures: No właśnie nie wiem kto miałby mi go ogarnąć gdyby coś się zepsuło. Dlatego zastanawiam się jak jest z jego awaryjnością.

@kipowrot: SuperDuke1290 to jest kocur. ()
d.....w - > Wiesz ile będzie kosztować ewentualna robota w takim "niszowym" motocyklu...
Z aprilla będzie jedyne główny problem - serwis poza ASO, niewielu jest fachowców, którzy potrafią właściwie obchodzić się z Włochami. Dlatego raz będzie drogo, dwa ciężko bedzie z terminami, trzy trzeba będzie poszukać ogarniętego mechanika.
@DMMotoAdventures co ? Jaki problen z częściami? XD mamy XXI wiek. Wszystko dostaniesz na Ebay i masz za dwa dni. Jak nie mieszkasz w lesie na Białorusi to w większości miast jest mechanik ktory Ci większość ogarnie. Jak słyszę to gadanie o włoskich markach to serio jest śmiech. Durna kierownicę zamawialem ostatnio z aso. To chiński zamiennik byl droższy na allegro. Niz przesyłka wloch z aso na za 2 dni darmowa.
@Gopholl ostatnio na forum z taką opinią się spotkałem bo ktoś też pytał o aprilę. Paru ludzi narzekało na cenę części/czas dostawy i jakość serwisu.

W sumie ja do Hondy czekam od 1 do maks 3tyg na części (kupuję w enduro7).
@danielosw: a w jedną osobę jest ok? Supermoto na wycieczki to chyba nie jest najlepszy pomysł przez żywotność silnika i prędkość przelotową? Pytam bo sam się nad nim zastanawiam, tylko odrzuca mnie j/w i ten ryj, ale da się przerobić chyba pług&Play z SMC
@smway: jak dla mnie prędkość 120 km/h w 2 osoby jest jeszcze do przyjęcia. Chodzi głównie o pęd wiatru. Do miasta nadaje się świetnie i motocykl przynosi dużo frajdy.
Miałem wcześniej SV650S to pozycja była męcząca do miasta. KTM prowadzi się lekko jak rower.
KTM'em jeżdżę czasami na jakieś przejażdżki około 100 km w jedną stronę i jest ok. Dalej mogła by mnie boleć dupa.
.
Mam na liczniku 47 000
d.....w - @smway: jak dla mnie prędkość 120 km/h w 2 osoby jest jeszcze do przyjęcia....

źródło: comment_iG4Z5Ox3muinLV5X1W2Bqc1MNueAeI2h.jpg

Pobierz
@danielosw: Miałem Dorsoduro 750 w ubiegłym roku, petarda motocykl, zajebisty do miasta, bardzo mocny dół. Shiverem nie jeździłem, ale maestro ode mnie z ulicy miał, rozmawiałem z nim i sobie chwalił. Nie słuchaj #!$%@? kacapów o "dostępności części i mechaników" bo oni chyba rowerami jeżdzą.. wpisz na allegro aprilia shiver i masz pewnie z 5 rozebranych na części powystawianych, po drugie jak ktoś tam napisał, ebay/aso i wcale tak drogo nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@yetix: mam jeden cylinder, 660cm^3, drgania zaczynają przeszkadzač przy 125km/h, ale przy 120 już tak wieje, że mi wystarczy, a tu mamy nakeda, więc na trasie nie ma co spodziewać się urywających dupę prędkości. Innymi słowy - wibracje są, ale nie przeszkadzają. Śmiem twierdzić, że 750cm V2 na 99% będzie całkiem spoko, a do tego, w odróżnieniu od czterocylindrowca, nie będzie brzmiało jak zarzynany kocur.
Najwięcej o wibracjach mówią ci, co
@Pantokrator: no ale moto to chyba szybciej powinno po szosie jeździć niż 125, chyba że to criss do terenu...
Poza tym drgania są od obrotów a nie prędkości więc jak chcesz pójść szybko że świateł to będziesz miał to samo jak na jedynce do 60km/h dojdziesz...
@yetix: a jechałeś kiedyś na nakedzie 130km/h dłuższy czas, czy tylko tak sobie piszesz?
Walka z wiatrem jest megauciążliwa, dlatego nakedami nie jeździ się szybko. Nie tyle "się nie da", tylko to jest zwyczajnie nieprzyjemne.

Poza tym drgania są od obrotów a nie prędkości


No, tyle że totalnie zapominasz, że przyspieszanie trwa krótko, więc dyskomfort jest taki +/- żaden, za to szybko jechać po autostradzie można przez godzinę czy dwie. Jak