Wpis z mikrobloga

Drogie Mirki i Mirabelki z #manchester

Szukam mieszkania dla dwóch osób na pół roku (maj-październik 2020) w Manchesterze. Mam prośbę o doradzenie mi w kilku kwestiach.

1. Czy są dzielnice, których należy unikać, bo są niebezpieczne, niefajne, etc.? Szukamy jakoś w okolicach albo z dobrym dojazdem do Uniwersytetu.
2. Z jakim wyprzedzeniem powinno się szukać mieszkania?
3. Mamy dwa koty. czy generalnie znalezienie landlorda akceptującego zwierzaki to duży problem? Miał ktoś doświadczenia z tym?
4. Czy polecacie jakąś konkretną agencję, która może pomóc w wynajmie mieszkania, ale bez szalonych opłat? Czy lepiej szukać na własną rękę na jakichś grupach FB?

Z góry dzięki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#uk #wielkabrytania #anglia
  • 9
@Przemyslaw_90: powiem tak cudow nima. Raczej dojazd do centrum troche bedzie kosztowac jesli studenci.... sa rowery tylko pogody nie ma. Ogarnijcie temat rusholme, fallowfield no takie powiedzmy city centre fridge z duza doza azjatyckosci. Wszystko dalej na zachod w okolicsch centrum czyli caly to gangsterskie moss side odracam. Jak macie hajs to piekne apartamenty na pokoje w centrum. Szukajcie w tych agencjach ktore sie spechalizuja w tych rejonach student accomodation....
@Przemyslaw_90: kilka lat temu jak szukalismy mieszkania to wiekszosc agencji ma zakaz zwierzat, mozesz pokminic jakies gumtree albo openrent, ale na bazarku powinno sie cos znalezc. Tak z dupy mieszkania sie tu nie wynajmie, jak nie masz payslipow albo guarantora to za pol roku za cala umowe bedziesz musial zaplacic (ja tak zrobilem bo to byla jedyna opcja zeby wynajac swoje) i co pol rolu placilem cala umowe z gory...
@Przemyslaw_90: pytanie do jakiego uniwersytetu? (ten poprawny UoM, czy jakis MMU albo inny Salford:), szukaj czegos w okolicach przystanku Metrolinka, dodatkowo okolice centrum nie sa uwazane za najlepsze/bezpieczniejsze (chyba ze to drogie/nowe apartamenty np w Salford Quays), lokalsi wola mieszkac na obrzezu, np na zachow do Swinton/Worsley/Walkden