Wpis z mikrobloga

@mitatuyo:

Droga klaso średnia, drogie górne 10%, może więc lepiej zapłacić 20 złotych za kieliszek prosecco z truskawką, w knajpie, w której kelnerka ma umowę o pracę i przyzwoitą stawkę godzinową, klasowej pogardy dla biedoty się wyrzec, zachować dla siebie albo dzielić się nią tylko w gronie zaufanych przyjaciół, nie na łamach gazet, w zamian zaś uniknąć powieszenia?


Pełna wersja tutaj: https://www.facebook.com/szczepan.twardoch/posts/10207470211295085
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mitatuyo: jak Cię stać na coś więcej niż pasztetowa, wódka i chleb znaczy, że jesteś wykształciuchem, placek za 28zł? Stać Cię i na 50!
@imateapot: o jak ja uwielbiam to lewicowe postrzeganie świata. Są albo ludzie mający minimalna albo mniej, a potem nic, nic, absolutnie nic i ludzie jedzący ośmiorniczki po locie prywatnym helikopterem.
W mojej ulubionej knajpce to samo, nawet się nie szczypali i oficjalnie wisi informacja, że to z powodu wzrostu cen dosłownie WSZYSTKIEGO na rynku. Zresztą gołym okiem to widać, na targu jabłka 4 zł w grudniu, styczeń - myyyk 4,80. Itd, itd.
@Hieronim_Berelek: misiu kochany, też kiedyś myślałem że jestem bogaty zarabiając 6k netto (to było x lat temu, to i ceny nieco niższe) żyjąc w wynajmowanym mieszkaniu. Do czasu aż zacząłem się umawiać z pewną piękna blond studentką, co do której się okazało, że jej ojciec ma biznes.

Wyskoczyliśmy że dwa-trzy razy na randke, fajnie pięknie ale do domu wracaliśmy metrem + odprowadzenie, a ona, czemu nie autem? To mówię, że dopiero