Wpis z mikrobloga

@Boros: Napiszę jeszcze raz: nie ma dla mnie znaczenia jaki jest zamysł inwestowania pieniędzy na PPK, ponieważ jak tylko środki moje i pracodawcy się na koncie PPK pojawiają to je wypłacam w aplikacji. Zajmuje to jakieś 2 minuty. Moim zdaniem warto kliknąć sobie raz na miesiąc i zwiększyć pensję o ponad 1%, o którym wcześniej wspomniałem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wyk0pek95: ale wypłaty przed 60rz z ppk możesz robic tylko w wyjątkowych sytuacjach? Chyba że masz wywalone na transfer dopłaty pracodawcy do zus
@Boros: wypłaty przed 60 możesz robić kiedy chcesz, tracisz jedynie te dopłaty państwa. Jeżeli tak jak ja nie ufasz, że dostaniesz te pieniądze na emeryturze to wypłacasz kasę co miesiąc.
Ty wkładasz 2%. Pracodawca wkłada 1,5%. Wyciągasz swoje 2% plus 70% pracodawcy czyli 70% razy 1,5% = 1,05%. Podsumowując to wersja dla nieufnych wygląda tak, że wkładasz 2% wynagrodzenia, a wypłacasz 3,05%. Jak ufasz to możesz trzymać do 60tki, ale czy
wypłaty przed 60 możesz robić kiedy chcesz


@wyk0pek95: możesz wypłacić online? Bo coraz częściej czytam, że fundusze uniemożliwiają zlecenie wypłaty przez internet. Jedynie pozostaje osobista wizyta w odpowiednim TFI

A to nie całość od pracodawcy leci do ZUS?


@Boros: nie, przy zleceniu wypłaty, 70% idzie do ciebie, 30% do Zusu