Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z was prowadzi dziennik kosztów posiadania auta? Od zakupu mojego #bmw #e46 mija równe 7 lat. Postanowiłem zrobić małe podsumowanie mojego excela, gdzie starałem się wrzucać jakieś 90% wydatków na auto. Dzisiejsze statystyki przy użytkowaniu w 100% prywatnym wyglądają następująco:

Pacjent - E46, 2000 r., 2.8+LPG
Okres czasu - 7 lat
Przebieg przez ten czas - 67k km
----------------------------------------------
Koszt ubezpieczenia+przeglądu+napraw+serwis olejowy+opony itp - 8,94 zł / dzień posiadania auta
Ten sam koszt co powyżej w przeliczeniu na przebieg daje - 0,34 zł / km
Orientacyjne koszty paliwa - 6,66 zł / dzień

Łączny koszt dzienny posiadania auta wychodzi w przybliżeniu 8,94+6,66=15,6 zł /dzień

Szczerze, trochę mnie to zaskoczyło. W sposób negatywny xD nie byłem świadom, że posiadanie auta kosztuje mnie prawie 16 zł dziennie :) jednak na co dzień człowiek tego nie odczuwa i nie zastanawia się nad tym. Duża w tym rola wieku auta który obecnie ma 20 lat :) Teraz pytanie, kiedy trzeba przestać ładować kasę w auto i się go pozbyć, a kiedy już zajeździć go do końca (lub pozwolić zjeść rudej) ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jestem ciekaw na jakim poziomie są wasze koszty. #motoryzacja #samochody #auto #finanse
  • 41
@x-ray moja kieszen uwaza inaczej :) okolo 40k zl wydatkow przez 7 lat na auto to troche duzo :D a gdyby to jeszcze bylo PB a nie lpg to przerzucilbym sie na rower
@mor3nko No ja staram się wliczać wszystko, ale sama eksploatacja w takim razie wyjdzie 138zl/dzień i 2,08/km, kwoty dalej wysokie z racji krótkiego okresu posiadania auta i małego przebiegu.
@mor3nko mam 330Ci '04 z miniAC+OC i paliwem koszt 1km to ~68gr, zrobiłem nią na razie 51 000km, z tym, że w tym są rzeczy jak obszycie kierownicy, regeneracja xenonow, opony, a jestem dość pedantyczny, auto musi być tiptop i #!$%@?ć.
@baNicja robie raz w miesiacu przejazd weekendowy 600-700 km i tylko raz mialem przygode jak zapiekly sie tloczki hamulca z przodu i nie puszczal. Musialem szukac pomocy wtedy, ale tak to nigdy mnie nie zawiodl w trasie. Jednak jakis dalszy wyjazd za granice to bym sie obawial.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mor3nko: strasznie mało jeździsz to i dużych kosztów nie ma.
Tez E46, 330d i 60k km w 2 lata i nie wiem ile pieniędzy wrzuconych ale spooooooro żeby była lalka
@mor3nko: Nigdy nie myślałem o przeliczaniu na dni, ale spisuję sobie wydatki na paliwo (pozostałych kosztów nie wpisuję). 1839 dni 102158 km, 40379,23 zł wydane na 8871,5 litrów paliwa. To wychodzi niecałe 22 zł dziennie na ON. Silnik 3.0 tdi. Inna rzecz, że rzadko jeżdże sam, więc z mojej kieszeni na to poszła max połowa.
@eNse: +40k wsadzone w części i przepalone przez auto w 7 lat to sporo. Jednak wiem, że patrząc globalnie to jestem ekonomicznym użytkownikiem xD tylko skąd ludzie biorą na to piniążki..
@mor3nko: Prowadzę takiego samego excela ( ͡° ͜ʖ ͡°) 100% użytkowany prywatnie, 100% kosztów w excelu, prowadzę go od dnia kupna.

Samochód od początku robię sam, części kupuję tylko oryginalne, wymieniam z zapasem i zanim się cokolwiek zepsuje. Moim zdaniem jest w bardzo dobrym stanie, zarówno wizualnym jak i mechanicznym, nie mam problemu żeby pojechać nim na wakacje 5000km po europie.

Pacjent - E46 sedan, 2003 r.,