Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z was prowadzi dziennik kosztów posiadania auta? Od zakupu mojego #bmw #e46 mija równe 7 lat. Postanowiłem zrobić małe podsumowanie mojego excela, gdzie starałem się wrzucać jakieś 90% wydatków na auto. Dzisiejsze statystyki przy użytkowaniu w 100% prywatnym wyglądają następująco:

Pacjent - E46, 2000 r., 2.8+LPG
Okres czasu - 7 lat
Przebieg przez ten czas - 67k km
----------------------------------------------
Koszt ubezpieczenia+przeglądu+napraw+serwis olejowy+opony itp - 8,94 zł / dzień posiadania auta
Ten sam koszt co powyżej w przeliczeniu na przebieg daje - 0,34 zł / km
Orientacyjne koszty paliwa - 6,66 zł / dzień

Łączny koszt dzienny posiadania auta wychodzi w przybliżeniu 8,94+6,66=15,6 zł /dzień

Szczerze, trochę mnie to zaskoczyło. W sposób negatywny xD nie byłem świadom, że posiadanie auta kosztuje mnie prawie 16 zł dziennie :) jednak na co dzień człowiek tego nie odczuwa i nie zastanawia się nad tym. Duża w tym rola wieku auta który obecnie ma 20 lat :) Teraz pytanie, kiedy trzeba przestać ładować kasę w auto i się go pozbyć, a kiedy już zajeździć go do końca (lub pozwolić zjeść rudej) ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jestem ciekaw na jakim poziomie są wasze koszty. #motoryzacja #samochody #auto #finanse
  • 41
@Wuch to mi sie podoba :) ja niestety naprawy musze zlecac a kilka razy zmienialem miasto i zawsze szukanie kolejnego rzetelnego mechanika to droga przez męke. U mnie niestety w kilku miejscach wyszla ruda i nie oplaca mi sie dalej inwestowac w to auto. W tym roku musimy sie pozegnac, moze posluzy innemu pasjonatowi :)