Wpis z mikrobloga

Czas na kolejny #polskizmeivels. Dzisiaj o mierzeniu sił na zamiary.

Może kiedyś ktoś wam mówił, żebyście mierzyli siły na zamiary, gdy stawialiście sobie ambitne cele. I raczej nie chodziło o zmotywowanie was. A szkoda, bo ten zwrot znaczy coś zupełnie innego! Powinniśmy wiedzieć, że tę sentencję zawdzięczamy Adamowi Mickiewiczowi, a dokładniej z "Pieśni filaretów":

„Dziś gdy chce ruszać światy
Jego Newtońska Mość,
Niechaj policzy braty
I niechaj powie: dość.

Cyrkla, wagi i miary
Do martwych użyj brył:
Mierz siłę na zamiary,
Nie zamiar podług sił!

Bo gdzie się serca palą,
Cyrklem uniesień duch,
Dobro powszechne skalą,
Jedność większa od dwóch.”

Nasz wieszcz pisał, aby właśnie stawiać sobie ambitne cele i znajdywać siłę na ich realizację, więc mam nadzieję, że od dzisiaj będziecie mierzyć siły na zamiary w taki sposób, by osiągnąć coś wielkiego. (ʘʘ)

Dodam jeszcze na koniec, że jeżeli macie jakieś pomysły na kolejne wpisy, to możecie rzucać propozycjami. ʕʔ

Jeżeli chcesz widzieć więcej tego typu wpisów, zaobserwuj mnie lub tag #polskizmeivels. W komentarzu znajduje się też spamlista, jeżeli chcesz otrzymywać ode mnie powiadomienia.

#uczsiezwykopem #polski #jezykpolski #gruparatowaniapoziomu
  • 95
  • Odpowiedz
@Meivels: mam pomysł, żebyś trochę zmniejszyła częstotliwość. Raz na 2-4 dni będzie optymalnie: nie wyczerpiesz za szybko tematów, a i ludzie nie utoną w zalewie powiadomień i się nie znużą, nadążą. Ważniejsza niż wysoka częstotliwość jest systematyczność, która przy okazji dodatnio wpływa na jakość wpisów :)
  • Odpowiedz