Wpis z mikrobloga

Jakich rzeczy potrzeba mi do "zarabiania/skręcania" RJ-45? 6 lutego mam "poprawke" z E13 (w sumie tylko musze podejść, na poprzedni nie przyszedłem) i to jedyna rzecz która mnie przeraża bo nic nie umiem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Windowsa zawsze można wyklikać po macoszemu. Chodzi mi o dokładna liste typu zaciskarka, koncowki i inne narzędzia których nie znam, a chciałbym nauczyc sie w domu.
#informatyka #e13 #siecikomputerowe
  • 11
Hej potrzebujesz: zaciskarka (musi nie tylko zaciskać końcówki ale też umożliwić obcięcie kabla), końcówki oraz tester kabli. Dodatkowo wiedza na temat kolejności żył w kablu. Uwaga możesz zrobić kabel krosujacy żeby podłączyć bezpośrednio 2 komputery ze sobą. Przy obcinaniu kabla musisz uważać żeby nie poprzecinać żył. Acha dodatkowo tester kabli. Umożliwia szybkie sprawdzenie czy kabel jest poprawnie zarobiony.
@Lewatylnalapa:

Uwaga możesz zrobić kabel krosujacy żeby podłączyć bezpośrednio 2 komputery


Nie ma to jak wiedza z lat trzydziestych XVII wieku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

https://en.wikipedia.org/wiki/Medium-dependent_interface#Auto-MDIX

@mojemacki: Najtańsze zaciskarki mają dopasowany nożyk do kabli kat. 5e. Przy zarabianiu wtyków raczej nie potrzeba specjalnej ściągaczki, no ale zawsze przyjemniej :)
@PendzoncySzczypiorek: Dodam jeszcze do rad colegów @Banzai i @mojemacki.
Ja zawsze jak zarabiam, bo przyczniam tak jak się powinno (z czasem złapiesz odpowiednią długość), następnie ciągnę za żyły, tak aby izolacja zewnętrzna trochę się cofnęło i łatwiej mi jest rozplątać pary żył(głębiej jestem w stanie je rozplątać). Wtedy na kciuku prostuje i układam żeby były ładnie wyprostowane. Na koniec dopycham izolacje zewnętrzną.