Wpis z mikrobloga

Stoję przed wyborem zegarka sportowego podczas szukania doszedłem do garmin fenix 6x pro i już mi #!$%@?ło, że go musze mieć, bo taki extra, zgodny z normami amerykańskiej armii i w ogóle.
A że jestem świadom swojej chorej przypadłości, która polega na tym, że wszystko co kupuje musi być lepsze niż potrzebuje w rzeczywistości (np. kupno kompa stacjonarnego za 10koła do przeglądania wykopu), a do bogatych nie należę to postanowiłem zacząć kierować się rozsądkiem i zapytać innych o opinie, gdyż po naoglądaniu się recenzji o #garmin fenix wszystkie inne postrzegam już jako syf, a potrzebuje zegarka jedynie do monitorowania aktywności (tętno, sen, dystanse, ilości spalonych kcal) i możliwość zrzucenia wszystkiego do apki.

Czy taki np. garmine forerunner 235/735 zapewni mi realne odczyty? A może coś innego polecacie?
Xiaomi amazfity żadne nie podobają mi się z wyglądu. Odpowiada mi wygląd forerunnerów, które podałem.

#smartwatch #zegarki #sport
deeuss - Stoję przed wyborem zegarka sportowego podczas szukania doszedłem do garmin ...

źródło: comment_D3CKBZUY1w2xD09ayoVFwD5dre3EnJtP.jpg

Pobierz
  • 17
@deeuss:
cena/jakosc -> garmin 735xt
jakosc i jakosc uzytkowa -> garmin 935
wyglad/cena -> fenix 5

Kotki opis dlaczego.
735xt ma wszystko co potrzebujesz, mozna go dostac ~700-800zl na promocjach.
935 jest niestety nadal bardzo drogi, a promocji na niego nie ma nawet za granica. Najtaniej to okolo 1500zl.
Fenix 5 jesli liczy sie wyglad (stalowy pierscien) itd jest to odpowiednik gamrina 935 tylko mniej plastikowy, na amazonach w kwocie okolo
@deeuss: mam tak samo i stalem niedawno przed podobnym wyborem. I ktorys wykopek slosznie zauwazyl, ze to nie jest sztuka wywalic 4k na najdrozszy zegarek - sztuka jest kupic to co rzeczywiscie potrzebujesz. A do czego potrzebujesz fenixa? Garminy studiowalem z miesiac, jezdzilem po sklepach, ogladalem, przymierzalem i... w koncu kupilem vivoactive 4 i jestem z siebie dumny :) dumny, bo nie ponieslo i nie kupilem fenixa, funkcji ma tyle, ze
@deeuss: 735 ma wszystko co potrzebujesz do biegania, używałem ponad 2 lata. Do samego treningu wystarczy aż nadto. Po przesiadce na f6 oprócz tego że dostaje więcej danych z którymi nie wiem co dalej zrobić nic się z treningowego punktu widzenia nie zmieniło. Zmieniła się za to możliwość wyjścia z domu bez telefonu i portfela bez utraty dostepu do muzyki, map i możliwości zapłacenia w sklepie za piwo czy inne izo
@szczer: mętlik w głowie, co chwile skłaniam się ku innemu zegarkowi. Teraz myślę nad Xiaomi amazfit GTR albo Stratos 3 i pas na klatkę piersiową do tego.