Wpis z mikrobloga

Mircy, ale #!$%@? akcja xD
Jeden z sąsiadów na moim osiedlu postanowił sobie przywłaszczyć ogólnodostępne miejsce parkingowe i postawić na nim słupek. Miejsca oczywiście nie wykupił, słupek był nielegalny i każdy na nim sobie parkował. Wróciłem któregoś dnia o 3 w nocy do domu, to było jedyne wolne miejsce, ja zapomniałem nawet o istnieniu tego słupka bo leżał opuszczony i tam zaparkowałem. Auto stało tydzień bo mam zazwyczaj jeszcze auto służbowe. Po tygodniu poszedłem go odpalić, popracował minutę i zdechł. Stwierdziłem, że pewnie nie mam paliwa i wskaźnik mnie oszukał bo to stare auto i coś mogło się zaciąć (Saab 900 NG, 1996 rok here).
Auto stało tak 2 miesiące bo stwierdziłem, że w sumie mam czym jeździć więc niech stoi. Teraz przywiozłem paliwo w kanistrze, kable rozruchowe i chciałem go odpalić.
Otwieram wlew paliwa a tam picrel xD
Ten idiota stwierdził, że skoro postawiłem auto na "jego" miejscu to mi je popsuje, żebym przypadkiem nie odjechał.

Ktoś wie jaka jest szansa, że wystarczy przepłukać bak, pompę i wymienić filtr i ożyje a jaka, że rozwaliło jeszcze wtryski? To prawdopodobnie jakiś cukier w tabletkach i jakieś czopki czy cholera wie co. Nie miałem rękawiczek a brzydziłem się tego dotknąć gołymi rękami więc nie sprawdzałem.
Nie wiem czy go reanimować czy blokować miejsce #!$%@? janusza do maja i się go pozbyć (bo do wtedy ma OC).

#mechanikasamochodowa #patologiazewsi #patologiazmiasta #bekazpodludzi #saab
ArekJ - Mircy, ale #!$%@? akcja xD
Jeden z sąsiadów na moim osiedlu postanowił sobie...

źródło: comment_tHz0j4MOI57u0mAFTeYrF64lCvyeUoGF.jpg

Pobierz
  • 173
@ArekJ Musisz wypłukać zbiornik, filtr paliwa do wymiany. Jest spora szansa, że jest zapchany albo filtr albo sitko pompy o ile pompa jest w baku (nie wiem jak ma saab) jesli to coś to nie cukier lub inne coś co mogło się rozpuścić to może odpali. Ale wątpię bo piszesz, że fura chwilę pracowała więc można się domyśleć że to coś doszło do wtrysków...

Jeśli to benzyna to wtryski na olx czy
@Euphor: Tak, Warszawa. Niestety nie znam sprawcy. Podejrzewam tylko kto to może być, ale nie mam 100% pewności kto postawił ten słupek i uważa tamto miejsce za swoje. Wiem jednak, że przez dłuższy czas raczej na nim nie zaparkuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@kipowrot: jw. Auto zamknięte, ale albo jakoś uszkodził klapkę, albo wychodzi na to, że nie działa ten bolec, który zamyka klapę wlewu paliwa.
@JustynM Nie zawsze Panie kolego. I mówię to z doświadczenia bo już raz ogarniałem A6 C5 po takiej akcji. Od wymyślania teorii są inni. Nie mniej jednak masz wiele racji, może to zabić silnik jak się zrobi karmel na pierścieniach.

@ArekJ zobacz czy pod mata w bagażniku masz klapkę rewizyjna do zbiornika i dojście do pompy, pewnie z całą obudowa i pływakiem. Odłącz Mirku akumulator zanim będziesz otwierał zbiornik bo jak coś
@wypokowytrol: nie ma tam rewizji. Dopiero w Saabie 9-3 była. W 900 NG trzeba zrzucić bak. Jak najdzie mnie ochota na robienie czegoś przy nim to zadzwonię po lawetę i śmignę z nim do garażu znajomego. Mam Assistance wykupione więc to nie jest problem. Tylko muszę się zastanowić czy opłaca mi się go robić bo on ma jeszcze inne bolączki. Na razie niech stoi. Skoro Janusz chciał go popsuć to popsuł.
@wypokowytrol mój drogi kolego karmel się już zrobił, auto zapaliło zostało zostawione i karmel jest wszędzie ;) bo nie wydaje mi się aby autor zgasił auto, samo zgasło więc tak jak to mówimy śpij słodko silniczku
@JustynM jak by miał możliwość jazdy to po długiej trasie nie było by śladu tego karmelu, ale on tylko dał radę odpalić, może nawet karmel się nie stworzył wszędzie, ale występuje mocno ;)
@arturro94: nie ma kamer. Zajmuje się montowaniem monitoringu i mam zboczenie na temat kamer i zawsze ich szukam wzrokiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Adatoniewypada: Raczej nie. Idę się z kumplem spotkać, wezmę rękawiczki ze sobą to potem to wyjmę i zobaczę.

ALE MAM JUŻ PLAN
Rozwieszę ogłoszenia na osiedłu, że szukam świadków przestępstwa bo mam już jednego, ale potrzebuję więcej i dodam info, że można sprawę
@ArekJ: W cytrynie c4, której używam "po bułki" wlew paliwa jest w środku zamykany na kluczyk od samochodu. Pewnie można coś takiego dokupić oddzielnie z oddzielnym kluczykiem. Skoro sąsiedzi potrafią Ci takie akcje odwalać polecam sobie coś takiego sprawić na przyszłość.