Wpis z mikrobloga

Mireczki, plusy i minusy kupowania domu od dewelopera?

Minusy to nie zawsze układ jaki byśmy chcieli i pewnie wyższa cena

Plusy to brak użerania się z ekipami i pilnowania chłopów na budowie i w zasadzie przychodzimy na gotowe?

Jakieś doświadczenia, uwagi? (zdjęcie poglądowe z neta)

#dom #mieszkanie #budowa #nieruchomosci
b.....g - Mireczki, plusy i minusy kupowania domu od dewelopera?

Minusy to nie zaw...

źródło: comment_avNJlAvf95c1hokbdjMwAw6sDLLgBfJW.jpg

Pobierz
  • 45
@buking: Mniej więcej tak jest ale musisz wziąć pod uwagę że jak ekipa ma X takich samych domków do zrobienia w Y czasu to nie bardzo przykładają się do jakości tylko idą na ilość/czas. Dlatego musisz sam przypilnować, żeby było zrobione dokładnie bo potem będą Ci wychodziły różne kwiatki podczas pierwszych lat mieszkania w swoim domu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@buking @adrianpiotr @YogiYogi @akselix @dran2 @Marduk123 @fredperry : Nie wiem skąd macie takie doświadczenia, może źle trafiliście na jakieś januszexy albo nie zadbaliście od początku o wszystko. Miałem również wybór własna budowa albo deweloperka. Po analizie wszystkich +-, wybrałem dew. Co na to wpłynęło to już mniej istotne. Po znalezieniu interesującej mnie oferty podpisanie aktu notarialnego. W akcie zapisane dokładnie jak i z czego wykonana będzie inwestycja. Również wszystkie terminy, co kiedy
@buking: Ja kupiłem od dewelopera w zabudowie szeregowej. Zależy jak trafisz, akurat dom w moim szeregu miał parę wad(sufity na piętrze z KG, kabel z internetu uszkodzony i tylko 100MB, pare rys na szybach, u sąsiadów było ok) ale nie było problemu z naprawą, zawsze kierownik budowy od dewelopera dostępny, dzwoniłem się umawiałem na termin i naprawiali. Po ostatniej usterce deweloper osobiście do nas przyjechał z paczką i przeprosinami że mu
@u-cash: tak ale tam chodziło że wykonawca nie dał jakiejś taśmy czy coś i popękały, a wyrównywał sufit dociskając i wyginając grzybki na których się trzymały. Po tym zdarzeniu deweloper zerwał współprace z tą ekipą, a nam na piśmie potwierdził że jak będziemy odświeżać dom to przyjdą wymienić sufit na nowy.
@caribbean: No to nie bardzo wiem o co ci chodzi? Jak kupujesz chatę/dom od dew. to nikt nie robi ci kuchni ani łazienki. Dostajesz stan surowy i sobie wykańczasz. Chyba że kupujesz z drugiej ręki od kogoś kto kupił od dewelopera zrobił tylko ściany, łazienka, kuchnia i rób dalej co chcesz. Ale to dwie rożne sprawy.
@buking
@fredperry
@Marduk123
@dran2
@u-cash

Mógłbym napisać o tym litanie na kilka stron ale nie chce mi sie. Ogólnie to mam do czynienia z deweloperami na co dzień bo sam robie w deweloperce instalacje elektryczne. I to co sie tam #!$%@? zniechęca mnie do kupna domu od dewelopera.
Ogólnie jest tak, że kupiłbym od dewelopera, który korzysta z jednej firmy (często mają swoją) bez innych podwykonawców. Tam gdzie robi z dziesięciu podwykonawców