Wpis z mikrobloga

@JakTamCoTam: Nie miałem do czynienia z C++ od czasu studiów, więc nie wiem jak to wygląda w realnym życiu, natomiast w pracy wszyscy piszą w node.js i czasami muszę im pomagać, no i czasami pluje takimi błędami, że nie daję rady znaleźć o co tam chodzi. Proszę o pomoc kolegów z pracy, bo mają więcej doświadczenia w JS niż ja i się okazuje, że informacja o błędzie im też niespecjalnie pomaga
@mariecziek: Nie wiem kiedy ostatni raz pisałeś cokolwiek w js. Jest debugger i profiler, jest stack trace, jest podglądanie zmiennych, jest injekcja kodu (funkcje, zmienne co tam chcesz).
@foxbond:
1. JS nie jest językiem, który znam najlepiej, więc nie wiem jakie narzędzia posiada.
2. Dzisiaj klepałem cośtam w jquery
3. kilka lat temu klepałem w angularjs
4. no a wczoraj w nodejs.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mariecziek: no tak, #!$%@? kod to wina języka a nie #!$%@? programistow, bo przecież w każdym innym języku nie można napisać metod na 500 linijek

A co do obrazka z OPa to wystarczy wspomnieć że pierwsza wersja PHPUnit wyszła w 2004 roku.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lubie-kasztany: no fajnie. Ale np mam stary kod z okolic 2012 roku, który ktoś kiedyś zaincludował przy pomocy readfile w php, więc informacje o błędach nic mie nie mówią bo wykrzacza się to gdzieś w linijce 2000, która nie istnieje, bo plili mają po 300 linijek, ale readfile robi z niego jeden plik. No a jak coś robię w node, to mam w najlepszym przypadku pm2 logs w terminalu i tam