Wpis z mikrobloga

Mam taką sytuację, że:

Na początku grudnia miałem rozprawę o obniżeniu alimentów. Pod koniec grudnia, sąd wydał postanowienie, o obniżeniu moich alimentów o mniej więcej 1/3 tego co do chwili postanowienia płaciłem. Postanowienie działa na kilka miesięcy wstecz, gdy założyłem sprawę o obniżenie alimentów.

No więc postanowienie wydane zostało 30 grudnia. 7 stycznia 2020 moja była żona uzyskała klauzulę wykonalności, z którym poszła do komornika. Przy czym, postanowienie nie jest prawomocne, i zostało od niego złożone odwołanie przez moją ex.

W związku z tym, czy na podstawie nieprawomocnego postanowienia (bo te dopiero uprawomocnia się na 8 dzień od doręczenia). Mało tego, od postanowienia moja ex wniosła odwołanie, czyli jeszcze nie jest prawomocne na 100%.

W związku z tym, skoro postanowienie jest nieprawomocne, to na jakiej podstawie komornik zajął mi kasę z konta? A dostałem pismo od niego, że działa właśnie na podstawie postanowienia z 30 grudnia 2019 i zaopatrzeniu w klauzulę wykonalności z dnia 07-01-2020 r.

Czy ja czegoś nie rozumiem, czy to komornik działa bezprawnie?

#pytanie #prawo #rozwod #alimenty #sadowehistorie #komornik #komornikstory #afera
  • 5
@HansVonGrooBer: A o tym nie wiedziałem, że jest taka możliwość. Zwłaszcza, że mam około 4 tys zł nadpłaty alimentów. Nie zapłaciłem w styczniu pełnej kwoty alimentów, bo chciałem pomniejszyć ją o tą nadpłatę (rozłożyłem ją na 10 miesięcy). Zapłaciłem 1100 zł zamiast 1500 zł i o te brakujące 400 zł poszła do komornika. Do czasu wydania postanowienia płaciłem 1500 zł, w postanowieniu jest, że 1100 zł zabezpieczone jest od chwili złożenia