Wpis z mikrobloga

Dla tych, którzy zaczęli interesować się dronami wyścigowymi i FPV stworzyłem listę najlepszych części do budowy pierwszego drona wyścigowego.

Spisałem również trochę podstawowych informacji dotyczących tego hobby w kilku wpisach, które znajdziecie na blogu https://techboss.pl.

Polecany zestaw na budowę pierwszego drona wyścigowego

#drony #fpv #banggood
TechBoss-pl - Dla tych, którzy zaczęli interesować się dronami wyścigowymi i FPV stwo...

źródło: comment_jGGCikdqLe0nZxffxvNiJQAqw4433r4L.jpg

Pobierz
  • 13
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@TechBoss-pl: ale luks, właśnie po to wszedłem w ten tag. Takie pytanie jeszcze przed odpaleniem bloga. Lepiej zaoszczędzić i kupić taranis q X7 czy mając możliwość kupić q x7s. Znajomy poleca ten drugi przez gimbalem hall'a. Czy na prawdę są takie dobre i czy warto wydać trochę więcej?
@s3bape: SL5 jest trochę droższa, ale w zestawie masz niezłe quality, 5 mm ramiona, wydruki, rzepy itp. Myślę, że to jest lepszy wybór niż SO. Ratel jest niezły i jest tańszy, ale mimo wszystko to Phoenix u mnie króluje. Jak ktoś chce zaoszczedzić kilka złotych to pewnie, że może wybrać Ratela I Source One. Łącznie pewnie ok. 100-150 zł taniej wyjdzie.

@Solarito: W QX7S masz nie tylko Halle... Masz lepsze
TechBoss-pl - @s3bape: SL5 jest trochę droższa, ale w zestawie masz niezłe quality, 5...

źródło: comment_nvWzHfBUIIdFGOQW0FubZPhftVUaIuh8.jpg

Pobierz
@Solarito: gimbale halla do podstawowego q x7 to wydatek około 40$. Trzeba sobie przeanalizować indywidualne koszty. Wg mnie mozna trochę rozbić w czasie wydatki jeśli dopiero sie wychodzi do gry.. na stockowych gimballach w x7 tez polatasz dobrze. One sa porostu mniej trwałe. Początkujący pilot nie poczuje różnicy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@TechBoss-pl: jeszcze muszę pomyśleć jakie pakiety i ładowarki dokupić. Na chwilę obecną kompletuje zestaw: ev800d+taranis q x7s+Twój zestaw i jakieś pakiety z ładowarką ale tego ostatniego jeszcze nie jestem pewien
Początkujący pilot nie poczuje różnicy.

@s3bape: Zaawansowany też raczej :D One po prostu wyglądają solidniej i dłużej wytrzymują, te zwykłe to bardziej takie plastikowe/zabawkowe to jedyna różnica jaką sam widzę
@Solarito: Zacznij od kilku GNB 1300-1500 mAh. Są tanie i solidne. Lepsze pakiety w mojej ocenie to R-Line 3.0, ale one sa tez droższe. Na początku naprawdę nie potrzebujesz drogich pakietów, bo one przy upadkach mogą się szybko skończyć, albo zabijesz je za bardzo rozładowując.

Jeśli chodzi o ładowarkę to ISDT Q8 albo tańszą Toolkita, albo bardzo tanią iMax B6. Do każdej potrzebujesz odpowiedni zasilacz.
@Solarito: W temacie radia polecam zapoznać się z marką Radiomaster, premiera zapowiada się w nadchodzącym miesiącu, a w cenie Q X7s można będzie zaopatrzyć się w wieloprotokołowe radio Obsługuje m.in. Frsky ACCST) z nadajnikiem TBS dla przyszłych usprawnień. Ewentualnie w opcji oszczędnościowej ma kosztować 100$ (pic rel.)

@TechBoss-pl: @fotograf_warszawiak: @s3bape:
Jak rozpatrywalibyście różnicę pomiędzy silnikami 2207 a 2306? Czy to prawda 2306 mają mniejszy ciąg, obsłużą większe, o
Meriu - @Solarito: W temacie radia polecam zapoznać się z marką Radiomaster, premiera...

źródło: comment_Xd5wOr9A6RUBO6C7BQLoPdRcuRtWYdhu.jpg

Pobierz
@Meriu: Był kiedyś taki motyw wśród youtuberów, że doszukiwali się różnicy między 2207 i 2306. Faktycznie 2207 miało mieć liniową charakterystykę pracy kosztem nieco większego poboru prądu, a 2306 niby mocniejszy dół, ale słabsze punchouty... Ile w tym prawdy, nie mam pojęcia, wiem natomiast, że taki Bardwell początkowo twierdził, ze 2207 jest fajniejsze przez tą liniowość, ale sam z tego co widzę głównie lata na 2306( ͡º ͜ʖ͡