Wpis z mikrobloga

TLDR:


Chciałem się z Wami podzielić moim budżetem domowym który prowadzę od 1 stycznia. Prowadzę go w darmowym arkuszu od gDrive. Budżet obejmuje wszystkie wydatki mojej 4 osobowej rodziny, ja mam 24 lata, żona 25, córka 2 lata, syn 2 miesiące. Żona nie pracuje ponieważ zajmuje się dziećmi, gdy syn będzie miał rok lub dwa (w zależności od jego możliwości adaptacji do nowej sytuacji) pójdzie do żłobka a żona do pracy. Mam kredyt hipoteczny zaciągnięty 4 miesiące temu. Budżet prowadzę w celu ograniczenia wydatków i zwiększenia przychodów. Budżet wizualnie jest bardzo ubogi, wersja na luty jest o wiele lepiej skonfigurowana (dostępna do wglądu w komentarzu)

Najciekawsze pola arkusza rozpisuje poniżej, zapraszam do dyskusji w komentarzach.

Przychody:
Praca etat Jakub - Wypłata z poprzedniej pracy za grudzień + pieniądze które zarobiłem i otrzymałem w Styczniu z nowej pracy.
Inne zarobki - Spłata długów, zwrot za uznaną reklamację,
Sprzedaż OLX/ALlegro - Sprzedałem konsole której nie używałem przez ostatnie miesiące.

Wydatki:
Rozwój osobisty - Robiłem Prawo jazdy
Rachunki ogólnie - Duże podwyżki czynszu i rachunków względem planowanych są jednorazowe i wynikają z nie dopłaty (nie płaciliśmy rachunków wcześniej bo nie było prognoz - wcześniej w mieszkaniu nikt nie mieszkał)

W tym miesiącu udało mi się odłożyć 3500 zł, budżet ma rozbieżność w wysokości 246 zł, oznacza to że nie wpisałem jakiegoś przychodu lub wpisałem za dużo wydatków ponieważ fizycznie mam więcej pieniędzy niż wynika to z arkusza. Następny miesiąc będzie dużo ciekawszy ponieważ spadnie rata kredytu ( o około 100 zł), zmaleją rachunki (nadpłaty zostały wyrównane) oraz zmienią się moje zarobki (nowa praca).

Zapraszam do obserwowania autorskiego tagu #budzetchallenge

W planach mam nagrać tutorial na YT gdzie opiszę jak zrobić taki arkusz (tak by sam liczył), jak robić notatki, oraz jak wpisywać wartości do niego bezpośrednio z telefonu

#finanse #banki #budzetdomowy #pieniadze #rodzicielstwo #rodzina #zwiazki #praca #pracbaza
Sanremu - TLDR:
SPOILER

Chciałem się z Wami podzielić moim budżetem domowym który...

źródło: comment_RvvWkj4JwGFewykQKSV42M5etp7hfTwY.jpg

Pobierz
  • 13
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Sanremu: Jak tylko ty zarabiasz to zainstaluj sobie apkę Spendee. Możesz zapisywać operacje na bieżąco, a w wersji darmowej wszystko jest dostępne i będziesz miał wykresy swoich wydatków oraz oszczędności.
@Sanremu: Fajna sprawa; sam kiedyś zrobiłem na jeden miesiąc taką rozpiskę wydatków dla uzmysłowienia mojej rodzinie na co idzie tyle kasy. Głównie chodziło o jedzenie. Dodatkowym atutem okazało się porównanie cen ze sklepów bo w gąszczu wydatków to się rozmywało i trudno było zwrócić uwagę na szczegóły.

Niestety to mozolna czynność bo każdy paragon rozpisywałem w arkuszu kalkulacyjnym. Dzieki temu okazało się np, że pieczywo tostowe (tej samej firmy) kosztuje taniej