Wpis z mikrobloga

Przyjęcie alert!
Kolejny świetny mecz z rzędu Fornala powoduje, że przyjmujący z legendarnego rocznika 97 ma formę nie tylko wysoką, ale i regularną. Dzisiaj przy 27 atakach aż 66% skuteczności, w przyjęciu solidne 53%. W statystykach zabrakło tylko asa, bo miał też jeden blok. W związku również z polską licencją Szerszenia jak przedstawiałby się polski ranking przyjęcia na ten moment (to są oczywiście moje odczucia, każdy niech napiszę swoje top10):
1. Leon
2. Kubiak
3. Bednorz
4. Kwolek
5. Śliwka
6. Fornal
7. Szalpuk
8. Szymura
9. Semeniuk
10. Halaba
#siatkowka
  • 13
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@vasos: zgadzam się z twoją hierarchią, takiego bogactwa nie mieliśmy nigdy.

Chociaż nie, wyżej cenię Bednorza niż Kubiaka ze słabej ligi japońskiej.
  • Odpowiedz
@DerMirker: zastanawiałem się nad tą dwójką i są moim zdaniem teraz na podobnym poziomie. Różnica jest taka, że nie ma na razie jak tego zweryfikować
  • Odpowiedz
@vasos: @DerMirker: Fornal bardzo rozwinął się w tym sezonie, stabilne przyjęcie, znakomite zachowania na piłkach sytuacyjnych (według mnie teraz jest to gracz nr w w lidze jeśli chodzi o przepychanki na siatce i wciskanie piłki między ręce), świetny blok i ataki z drugiej linii które można z przyjemnością oglądać. Mimo tego wszystkiego mocno wątpię że dostanie szanse wylotu do Tokio, jeśli już to raczej tylko w przypadku jakiejś kontuzji.

Na
  • Odpowiedz
@QcyKrul: git to tak podsumowując środek to:
1. Piotr Nowakowski
2. Karol Kłos
3. Mateusz Bieniek
4. Jakub Kochanowski
5. Norbert Huber
6. Bartłomiej Lemański
7. Andrzej Wrona
8. Mateusz Poręba
9. Łukasz Wiśniewski
10. Jan Nowakowski
  • Odpowiedz
a polecę od razu z innymi pozycjami:
Atakujący:
1. Kurek
2. Muzaj
3. Konarski
4. Filipiak
5. Butryn
6. Bołądź
7. Kaczmarek (tak nisko tylko ze względu na chorobę)
8. Ziobrowski
9. Malinowski
10. Faryna
  • Odpowiedz
@QcyKrul: rzeczywiście Wojtek za wytrwałość i wyniki mógłby dostać powołanie na przykład na memoriał Wagnera na pożegnalny mecz, to by było coś pięknego na pożegnanie z kadrą
  • Odpowiedz
@vasos: Libero:
1. Zatorski
2. Wojtaszek
3. Popiwczak
4. Gruszczyński
5. Masłowski
6. Olenderek
7. Żurek
8. Piechocki
9. Szymura
10. Potera
  • Odpowiedz
@vasos
@QcyKrul
Ja wciaz nie uwazam sliwki za topowego gracza. I Halabe dalbym wyzej, super sie go oglada. Moja top 5 to:
1. Leon
2. Bednorz
3. Kubiak
4. Szalpuk
5. Kwolek

Co do srodkowych - bogactwo, az ciezko wybierac, wszyscy sa niezli w bloku i ataku takze w mojej liscie duzr znaczenie ma zagrywka:
1. Bieniek
2. Kochanowski
3. Nowakowski P.
4. Huber
5. Kłos

Atakujacy - wg mnie nie mamy
  • Odpowiedz
@vasos: @SiemaNagor: Co do rozgrywających dalbym znacznie wyżej Firleja - sporo świetnych meczy w barwach GKSu i prezentowanie na prawdę ciekawych rozwiązań. Jedyne do czego można mieć pretensje to dokładność wystaw, bo zdarzają mu się pomyłki, zwłaszcza na długości. Niemniej jednak bardzo chciałbym zobaczyć jak w kadrze gra z Leonem takiego pajpa jak z Szymurą.

Ja dałbym na równi Łomacza, Janusza i Firleja, każdy gra dobrą siatkówke w tym sezonie,
  • Odpowiedz
@QcyKrul: chcę przypomnieć, że Firlej dostał już powołanie do kadry na poprzedni sezon, ale nie pojechał ostatecznie na żaden mecz VNL. Nie wiem czy był w kadrze na Uniwersjadzie, ale myślę, że powołania nie dostał za nic i pewnie w tym roku czeka go więcej grania. Mnie cieszy postawa Drzyzgi, bo liga rosyjska na szczycie jest dosyć silna (ale gorsza od polskiej), a wynika Nowosybirska są zaskakująco dobre, a że Fabian
  • Odpowiedz