Wpis z mikrobloga

@Nicolas_Bourbaki: hmm, sędziowie pierwszej instancji mogli być wybierani w wyborach powszechnych już w 1989 tylko jakoś z tego powodu żaden sędzia nie wychodzili na ulice. A każdy sędzia przyzna, że kwalifikacje to bycia sędzio, to przede wszystkim wyżyny moralne, bo techniczne kwalifikacje przy dzisiejszym rozwoju przetwarzania informacji będą już wkrótce zastąpione narzędziami informatycznymi.
@kodyak: żaden sędzia nie argumentuje swojego braku poparcia dla wyborów powszechnych niemożliwością zrozumienia przez wyborców czegokolwiek , nie, chodzi wyżyny moralne na które wspiąć się mogą tylko jednostki wskazane przez tych którzy już są na tych wyżynach. Umiejętności techniczne to rzecz mało istotna do tego są narzędzia. Rozumiesz juz teraz?a mówienie o niezawisłości w przypadku sądów które sucha stopą przeszły transformacje ustrojowa to dobry dowcip. Pokaż mi pięciolatka który uwierzy że
@matcheek: ja pierdziele koles. Jakby pis zrobil to zgodnie z prawem to sedziowie nie mogliby sie temu sprzeciwic. Niestety pis nie chce sie z nikim dogadywac robi burdel z prawa.

Sedziow ktorzy pamietaja prl moze jest jeszcze z 10 proc wiec jest to pic na wode argument. Oczywiscie jako ze rapten argument zostal wyperswadowany pisowi to teraz wymyslaja ze sa ludzie ktorzy wtedy studiowali i oni teraz przejmuja wladze. No #!$%@?
@kodyak: kolejny wojownik plemienny, mnie w swoje wojny plemienne nie wciągaj. Sądy są do zaorania, nie mają demokratycznej legitymacji do tego aby rzadzic. No rozumiesz chyba że jeden filarów komunistycznego reżimu sam siebie nie może zweryfikować ? Jak możesz być sędzia we własnej sprawie? Potrzebujesz czynnika zewnętrznego, a tego zabrakło.tak, więc , mniej inwektywow s więcej samodzielnego myślenia .
@niezdiagnozowany: ok, nie naśladujemy stanie i nie wybierajmy sędziów w wyborach powszechnych. Jaki masz pomysł by przywrócić legitimizacje władzy sądowniczej gdy sporą część Polaków uważa reformy sadownicze za konieczne. Kto ma wybierać sędziów?sami siebie? Dobre sobie.
@matcheek: Idz poucz sie troche o prawie w polsce bo widze ze masz z tym problemy. Polecam tez czytanie ze zrozumieniem, przynajmniej tego co ja napisalem. No i jak was nie brac za jakis chlopow parobkow
@kodyak: masz konkretny argument , od suwerena , a będziesz coś chłopie. Oczywiście że pochodzę z klasy chlopsko- robotniczej, tak samo jak 99 % Polaków. To skutek dwóch wieków okupscji. Inteligencji niestety prawie nie ma w kraju. Mamy ciemnotę która która nie potrafi prostej dyskusji przeprowadzić a uważa się za inteligencję. Coś jak ty w tej dyskusji nie potrafiący uzasadnić dlaczego sędziowie nie mogą być wybierani w wyborach piwszechnych. Mamy w