Wpis z mikrobloga

Mirki, jak uzależnić moment autostartu kontenera w dockerze od jakiejś usługi systemd?
Docker ma opcję --restart=always, która próbuje postawić kontener, aż ten zacznie działać. Ale jest to mało wyrafinowane.
Usługę systemd samego dockera można zmodyfikować, aby czekała na inną usługę, ale wtedy uzależni to start wszystkich autostartujących kontenerów na danym serwerze.
Jest jakieś standardowe rozwiązanie tego problemu?

#docker #linux #systemd #unix
  • 12
@elf_pszeniczny: Spora część projektów z githuba jest łatwa do postawienia z kontenera. Inna sytuacja - kontener korzyustający z bazy danych postawionej na tym samym serwerze - dobrze, żeby startował po wystartowaniu samej bazy.

@maxiuu: chodzi o restart systemu. Dobra już wiem, można przecież stworzyć samemu usługę systemd startującą kontener Jestem debilem xD
@maxiuu: Nie chcę modyfikować samego kontenera, bo oczekiwany moment startu może się zmieniać od systemu na którym jest postawiony, to przeczy idei dockera. Poza tym trudniej wtedy aktualizować obraz i restartować kontener na nowym obrazie. Po prostu trzeba ustawić, żeby kontener nie startował automatycznei przy starcie dockera, tylko odpalany był przez menadżera procesów, a restartował się tylko on-failure