Wpis z mikrobloga

Ubezpieczyciel wymaga kamery. Jakiejkolwiek


@Tytanowy_Lucjan: trochę mnie to dziwi. Mamy 2020 rok, firmy mają lata doświadczenia za sobą... a dalej nie myślą, żeby zacząć wymagać kamer spełniających jakieś wymagania techniczne?
  • Odpowiedz
@EissIckedouw: @Koliat: wy z tymi chmurami to myślicie ze bajty latają razem z cumulusami? ( ͡° ͜ʖ ͡°) "W chmurze" to też jest dysk, czasami kilka, czasami całe magazyny dysków #!$%@? w takiej ilości kabli że płaci się więcej za chłodzenie tej całej infrastruktury niż dokupienie nowego dysku do magazynu ( ͡° ͜ʖ ͡°) niemniej jednak, tez uwazam ze powinny byc wprowadzone
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Niewiemwsumie: w chmurze to jest usługa magazynowa dostarczana przez Microsoft albo AWS czy innych dużych dostawców - wrzucasz dane, one sobie tam leżą a płacisz za trzymane TB danych i ewentualnie odczyt . Chłodzenie ani nic z tych rzeczy Cię nie obchodzi
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Harold: Dahua EZIP rejestrator i kamery Dahua też. Na allegro było taniej niż na Ali. Dodatkowo za całość chyba 1300 zł brutto a w sklepach za to liczyli 4 tys.
  • Odpowiedz
@Koliat: XDDD no widze specjalista sie znalazl, dobrze wiesz o jakiej skali dyskow mowisz, wiec dobrze wiesz ze 0.05$ mniej z ich rachunku za glupie ochladzanie skalujac z ich rozmachem to sa grube oszczednosci czasami rzedu setek tysiecy. I zle mnie zrozumiales - ja tylko mowie ze ta cena ktora placisz jest skladowa dziesieciu innych cen ktore oni ponoszą + ich zysk, a wulgarne wycieczki byly skierowane do kazdego
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Niewiemwsumie: no jasne zgadza się, przy czym koniec końców - wydajniejsze rozwiązania chłodnicze są droższe, więc zwracają się (mają sens) tylko przy dużych inwestycjach, do tego dochodzi koszt know-how i mnóstwa innych rzeczy. Clue argumentu to to że dobrze zastosowane usługi chmurowe praktycznie zawsze wyjdą taniej i lepiej niż dowolny hosting czy samoróbka we własnym DC.
  • Odpowiedz
@Koliat: access tier Archive.
;-) zależy ile tego planujesz używać. Ogólnie zakładając że jakieśtam odczyty będziesz robił to przemnóż razy dwa... ja tam lubię liczyć 1TB za 5$ bo tyle kosztują rozwiązania typu dropbox które są prosto użyteczne i łatwo zarządzalne... i nikt nigdy takich rachunków nie kwestionuje ;)
  • Odpowiedz
@Ka4az:
Halo, jest jeszcze coś takiego co się nazywa kompresja. Tak więc twoje wyliczenia są gówno warte bo wychodzą ze złych założeń (tj. że ktokolwiek przechowuje filmy bez kompresji - tego nawet się nie robi na płytach Blu-Ray). Godzina filmu w 1080p w skompresowanej ale przyzwoitej jakości to powiedzmy 2GB. Razy 24h razy 90 dni razem daje 4320GB czyli 4TB.
No rzeczywiście, jakby ktoś miał kupić dysk 4 terabajty to by
  • Odpowiedz