Wpis z mikrobloga

Mirki, tworzę sobie grę. Czysto hobbystycznie, nie mam jakichś planów wydawniczych, przynajmniej póki co.
Po wielu nieudanych próbach i wywaleniu na przestrzeni lat kasy w błoto, udało mi się nawiązać współpracę z pewnym grafikiem. Do tanich nie należy, ale rysuje ładnie i jest niesamowicie zaangażowany, czasami mam wrażenie, że nawet bardziej niż ja. Podrzuca pomysły, myśli o detalach, słowem - skarb.

Ale, oczywiście, nie mogło być aż tak cukierkowo i pojawił się problem. W pierwszym etapie prac, grafik dostarczył szkice, które szalenie mi się podobają. Teraz przesłał wersje ostateczne, które moim zdaniem są... znacząco gorsze. Grafik z kolei jest z nich bardzo dumny, opowiadał o tym, ile pracy włożył w to, żeby obrazki trzymały się kupy, były technicznie poprawnie itp.

Poradźcie, bo drugi dzień nie daje mi to spokoju.

1) Czy finalna wersja (po prawej) jest faktycznie ładniejsza niż szkice (po lewej)?
2) Jeśli jednak jest tak, jak mi się wydaje, jak przemówić do rozsądku grafikowi w taki sposób, żeby jemu praca nie przestała się podobać? Nie chcę tracić jego zaangażowania.

PS. Wybaczcie nieudolny znak wodny. Wiem, że utrudnia porównanie, ale nie chciałbym, żeby kradzież tych obrazków była zbyt łatwa.

#gamedev #grafika #grafikakomputerowa #gry
sasik520 - Mirki, tworzę sobie grę. Czysto hobbystycznie, nie mam jakichś planów wyda...

źródło: comment_1581526418h8lAIgo4nRI4fnJ16YRwms.jpg

Pobierz

Która wersja jest ładniejsza?

  • Po lewej (nie zajmuję się grafiką profesjonalnie) 52.0% (65)
  • Po prawej (nie zajmuję się grafiką profesjonalnie) 11.2% (14)
  • Obie (nie zajmuję się grafiką profesjonalnie) 4.8% (6)
  • Po prawej (jestem profesjonalnym grafikiem) 8.0% (10)
  • Po lewej (jestem profesjonalnym grafikiem) 16.8% (21)
  • Obie (jestem profesjonalnym grafikiem) 3.2% (4)
  • Żadna 4.0% (5)

Oddanych głosów: 125

  • 19
@sasik520: Mireczku, każda z tych grafik prezentuje inny styl, i nie można stwierdzić która jest lepsza, jednym przypadnie do gustu ta po lewej innym ta po prawej.. te po lewej coś w sobie mają są mniej techniczne i przyjemniejsze w odbiorze.. obie są świetne.. proponuję abyś użył obu, te z prawej do gry a te po lewej do jakiś opisów uzupełnień itp.. ciężki wybór a dla grafika gratulacyje
@sasik520: Mysle, ze te po lewej maja wiecej szczegolow - kostki siana, widok srodka pomieszczenia, dodatkowe ozdoby na oknach, sztabki zelaza pod brama, mocniejsze kolory i grubsza kreska, dlatego te po lewej wydaja sie takie puste i nijakie. Dodatkowo widze, ze kopiowal niektore elementy miedzy budynkami - z lenistwa czy aby zachowac jednorodnosc - nie wiem, ale jest troche miejsca na urozmaicenie tych kolorow i dopracowanie szczegolow.

Po lewej wyglagaja dysproporcjonalnie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@sasik520: mi też się podobają te po lewej, ale te po prawej wyglądają jak z dobrej gierki mobilnej :D i te po prawej są bezpieczną opcja bo są bardzo ładne, spójne, typowe. Te po lewej mimo że mają swój klimat, to trochę widać że to szkice, w wielu miejscach perspektywa siada, może by się nadały jako tło do kreskówki. Ale jeśli by je poprawić albo narysować od nowa w tym stylu
@ofczy: pomysł to settlersi z widokiem jak w platformówce i z "pionowym" światem. Ale nie mam jakichś ambitnych planów, gry pisze od 15 lat, tę konkretną to 5 albo 7 (zaczynalem w czasach początków haxe). Nie skończyłem jeszcze żadnej gry ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)