Wpis z mikrobloga

  • 1
@acidd też zastanawiałem się w zeszłym roku nad Octavia i Leonem, tyle, że chciałem mocniejszy silnik. W końcu wziąłem Astre bo wychodziła najkorzystniej i nie żałuję. W tym segmencie do obejrzenia jest też i30. Naprawdę świetne auto, miałem okazję jeździć wolnossakiem i tu może bez rewelacji jeśli chodzi o osiągi ale sama konstrukcja samochodu, prowadzenie i komfort moim zdaniem na duży plus.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@acidd: dostałem to kilka razy z wypożyczalni i generalnie wspominam z odrazą ( ͡° ͜ʖ ͡°) materiały i ogólny feel jest lepszy niż się spodziewałem, ale może miałem niskie oczekiwania. W każdym razie - środek mi się nawet podobał. Moja odraza była spowodowana głównie najsłabszą opcją silnikowa, którą zupełnie nie przystaje do tego ile w dzisiejszych czasach waży "zwykły fiat". Z dobrym silnikiem może być wart swoich
  • Odpowiedz
@acidd: jeżeli jesteś w stanie dołożyć 10k to za 84900 masz Kia xceed. Mam go od kilku dni i już wersja M ma niezle wyposażenie. Do tego 140 koni całkiem fajnie jedzie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@acidd: kolezanka miesiac temu kupila sedana z1.4 w biedaopcji. Niby spoko ale fotele sa bardzo jak krzeslo drewniane- niezbyt wygodne i dla mnie tragicznie wyprofilowane. Plastiki w srodku na konsoli i drzwiach sa z betonowo twardego plastiku (mam nawet gdzies filmik jak je opukuje xd). Silnik spala kolo 6 w trasie i 7-8 miasto i przynajmniej na miasto ujdzie. W trasie podobno kolo 3k obrotow przy 130
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@acidd: w takim budżecie tipo to porażka, zdecydowanie lepiej wybrać Leona Octavię, octavia super duża, ale wnętrze mi się nie podoba, Leon fajniejszy i lepiej się prowadzi
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@acidd: Tipo oberwało mocno po jakości wykonania. Pierwsze serie były bardzo solidne żeby nabić klientów i zrobić dobre wrażenie, potem jakość spadla. Ale nadal ma bardzo dobry stosunek ceny do ilości samochodu.

Jak zależy Ci na wyposażeniu to popatrz sobie C4 Cactusa - za 75k masz Full wypas z automatem. No ale ten samochód trzeba polubić z wyglądu.

Wszelkie Leony czy Octavie będą raczej słabo wyposażone w tym budżecie, to raczej
  • Odpowiedz
@acidd bierz fajny. :)
Pozwolę sobie wtrącić bo znam kogoś kto ma Tipo SW 1,4 95KM Pop od końca ubiegłego roku. Przebieg 30tyś km+.

Auto jest TRAGICZNE! Na forach aż huczy o tych autach. O podejściu importera. Fiat przyoszczędza na dosłownie WSZYSTKIM. Pierwsze Opening Edition były jeszcze jako tako OK. Na dziś dzień kupując nawet SW które jest droższym znacznie autem niż opening edition albo sedan (w wersji Tipo Tipo za 44
  • Odpowiedz
@acidd: Tipo można rozważać jako alternatywę dla segmentu B, typu Fabia za 50k. Wtedy rzeczywiście może mieć swoje zalety. Z kompaktami przegrywa jakością, wyciszeniem i tym, jak trzyma się drogi. Na pewno nie dałbym za to 75k.
W tym budżecie patrz na Hyundaia I30, Kie Ceed, Renault Megane. Octavia i Leon też są bardzo dobre, jeśli nie przeszkadza Ci jeżdżenie schodzącym modelem. Można wyrwać fajne oferty.
  • Odpowiedz
Jestem teraz na kupnie samochodu i w sumie nie najgorzej są wyposażone no i trafiłem na ranking niezawodności w którym Tipo pozamiatał konkurencję. Wydaje mi się dobrą opcją.


@acidd: Proste auto, z prostą elektroniką i silnikami, sprawdzone rozwiązania Fiata, więc za bardzo nie ma się co psuć. Jak ktoś chce w miarę tanie wozidło to jak najbardziej, ale luksusu nie ma się co spodziewać, bo tak jak wyżej pisali, ani wygłuszenia
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@acidd: znajomy kupił pod koniec tamtego roku w salonie w Bielsku. Praktycznie full opcja z fabrycznym gazem, 120km. Zużycie oleju spore, ale to norma w t-jet i jego odmianach. Dynamika średnia, spalanie duże, ot ciężkie auto. Dużym problemem jest za to BRAK GWARANCJI NA SILNIK z racji założenia FABRYCZNEGO gazu xD nie wiem czy to podejście tylko salonu z Bielska, czy wszędzie tak jest, ale przy aucie za 90k to trochę
  • Odpowiedz